Спеціальні потреби

Більше газу зі США може надходити до Європи через Литву - Лінкявічус


Лінас Лінкявічус
Лінас Лінкявічус

Країни Балтії хотіли б бачити більш активну позицію Сполучених Штатів в енергопостачанні до Європи, зазначив Лінас Лінкявічус, коментуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння між литовською компанією Lietuvos Dujų Tiekimas та американським постачальником зрідженого газу та оператором майбутнього експортного терміналу Freeport LNG.

Литва планує розвивати свій термінал зрідженого газу, побудований в Клайпеді, для того, щоб збільшити постачання американського газу до сусідніх країн та Європи. «Потужності терміналу достатні, щоб ділитись з сусідами. Це – важливий, вирішальний фактор. Також в інтересах США бути більш активними на європейському ринку і ми можемо відіграти в цьому більш істотну роль», - зауважив міністр закордонних справ Литви, в ексклюзивному коментарі журналістці Української служби «Голосу Америки» Тетяні Ворожко.

Підписання меморандуму відбулось під час саміту країн Балтії та США, протягом якого піднімалось і питання України. «Україна є на нашому радарі і зайве говорити чому, - зауважив політик, зазначивши, - те, що відбувається в Україні важливе не тільки власне для країни, а і для нас, нашої здатності адекватно оцінювати ситуацію і реагувати».

Підписання Меморандуму стосовно постачання зрідженого газу високо оцінила і президент Литви Далія Грибаускайте. Інші європейські країни мають наслідувати приклад країн Балтії в досягненні незалежності від монопольного постачальника, наголосила вона в інтерв’ю «Голосу Америки».

"Ми відкрили термінал зрідженого газу в Клайпеді і ми можемо постачати у всі країни Балтії, якщо це потрібно, і можемо обирати чи купувати з Європи, чи з Росії, чи у Сполучених Штатів.

Коментуючи підтримку деякими європейськими країнами газпромівського проекту "Північний потік-2", Грибаускайте зазначила: "Нас дивує, що Європа йде у зворотньому напрямку і не бачить загрози. Ми вже пережили загрозу. Це – наша історія, це наше знання і ми ніколи не повернемось і ніколи це не повторимо. Ми є найкращим прикладом в Європі.

Сподіваюсь, Європа скоро зрозуміє, що чим більше постачальників, тим краща ціна, міцніша безпека і краща ціна для споживачів в Європі", - переконана президент Литви.

Дивіться також: Зустріч президента США з лідерами країн Балтії – включення з Білого дому

Зустріч президента США з лідерами країн Балтії – включення з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Веб-редакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG