Спеціальні потреби

У Львові нагадали міліції про безпеку журналістів


Львів – Близько тридцяти представників мас-медіа Львова сьогодні провели акцію «Безпека журналістів: нагадуємо і застерігаємо» біля Головного управління МВС у Львівській області, зініційовану Незалежною медіа-профспілкою у Львові. Однак солідарності львівські журналісти не продемонстрували.

Представники ЗМІ прийшли з плакатами «Геть Захарченка!», «Сьогодні журналіст, а завтра – Ти!» Вони роздавали правоохоронцям інформаційні листівки з нагадуванням, як зобов’язані діяти міліціонери, якщо до журналістів застосовують силу, а про це йдеться у законі України «Про міліцію».

Також члени незалежної медійної профспілки пояснили, що провели акцію, щоб підтримати колег у Києві. Адже 28 травня минуло 10 днів від часу службового розслідування дій правоохоронців, які не вжили заходів щоби зупинити нападників на журналістів Ольгу Сніцарчук та Влада Соделя у Києві 18 травня. Незалежна профспілка вимагає, щоб серед львівських правоохоронців було проведено інформаційну роботу, як вони мають поводитись у схожих ситуаціях.

Правоохоронці виконують накази керівництва

У Львові останніми роками не було випадків, щоб під час масових акцій виникали конфлікти поміж журналістами і правоохоронцями, говорить представник Національної спілки журналістів Львівщини Андрій Болкун.

«Існують проблеми загальнодержавні, тому що міліція залежна від президента, міністра, а тому і виконують накази злочинної влади», – каже Андрій Болкун.

Працівники Головного управління МВС у Львівській області з вікон своїх кабінетів спостерігали за малочисельною і короткотривалою акцією. Редактор газети «Львівська пошта» Ірина Цицак каже, що ефект буде лише тоді, коли журналісти будуть солідарні, чого нині не спостерігається.

«Просто прийти і постояти п’ять хвилин, щоб міліція побачила, але чи сприймуть вони таку акцію… Тільки коли журналісти будуть разом, коли відстоюватимуть свою думку, коли буде солідарність, тоді справу побиття журналістів прозоро і швидко розслідують і це побачить громадськість, ось тоді і буде ефект. Мені б хотілось тут побачити більше журналістів і також студентів факультетів журналістики», – зауважила Ірина Цицак.

Однак чимало представників львівських мас-медіа говорили про те, що будь-хто з них може опинитись у небезпечній ситуації, а тому важлива журналістська солідарність.


Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG