Спеціальні потреби

Шевченка зачитали у Вашингтоні - щоб підтримати мову


На флеш-мобі "за мову" у Вашингтоні читали Кобзаря
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

На флеш-мобі "за мову" у Вашингтоні читали Кобзаря

Американський українець Михайло Науменко читає поезію Шевченка під пам’ятником Кобзареві у столиці Америки. Друзі з України та США підказують йому правильну вимову. Троє хлопців - Михайло, Юрій та Микола - зібрались на флеш-моб у Вашингтоні, щоб підтримати шевченківські читання, які в Україні у серду проводив та організовував Комітет із захисту української мови.

Усміхаючись львів'янин каже, що Шевченка по-справжньому зрозумів «на засланні» у США
Михайло Науменко вивчав мову змалечку у суботній школі у Нью-Йорку. Української спілкувались і у його родині. Вчити було не просто - друзі ж бо говорили англійською. Зараз Михайло переконаний, що українцеві без мови - ніяк.

"Ми мусимо тримати нашу мову, бо як ні – то загинемо. То не можна. Просто не можна", - говорить Михайло.

"Схаменіться недолюдки діти юродиві...", - читає Юрій Дідуля зі Львова. У Вашингтоні він працює та навчається.

Усміхаючись каже, що Шевченка по-справжньому зрозумів «на засланні» у США. У шевченківський день радить читати Шевченка та подумати про те, як мова зближує людей.

"Я би просив кожного українця не тільки російськомовного, а і україномовного – читати Шевченка і глибоко задуматися. Його поезії глибоко промовляють до нас і несуть велику ідею. Вони особливо зараз дуже актуальні – щоб підкріпити українську незалежність і її не втратити", - каже Юрій.

Акція, хоч і не велелюдна, має велике символічне значення
Микола Глушко, голова Української студентської асоціації ім. Міхновського
Організатор заходу Микола Глушко прибув спеціально на цю подію зі штату Нью-Джерсі. Шкодує, що багато його друзів приєднатись не змогли. Каже, хоч акція не чисельна – має велике символічне значення.

"Навіть, що нас тут лише пару, але українська громада і всі, хто має українське коріння вірять, що в Україні будуть зміни, що Україна живе і далі буде жити", - впевнений Микола.

Вашингтонський пам’ятник Шевченку – справді символ боротьби українців. У 1964-му році відкриття пам’ятника намагався зірвати Радянський союз. У Washington Post писали тоді, що Шевченко - людиноненависник. Втім, на відкриті монумента колишній президент США Двайт Ейзенхауер, назвав подію символом «руху до незалежності і волі» всього людства.

50 років по тому боротьба українців стала іншою, але не припинилась.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG