Спеціальні потреби

Помираючий локербійський терорист твердить про свою невинність


Абдель Басет аль-Меґрахі у колі медиків у Лівії у 2009 році
Абдель Басет аль-Меґрахі у колі медиків у Лівії у 2009 році

У четвер британські газети опублікували інтерв`ю зі засудженим за теракт в небі над Локербі Абделем Басетом аль-Меґрахі, в якому він твердить про свою невинність та каже, що нові докази це доведуть.

Інтерв`ю, яке, за твердженням смертельно хворого аль-Меґрахі, є його останнім, взяв його особистий друг Джордж Томпсон.

Меґрахі був визнаний винним у причетності до теракта у 1988-му році, в якому американський літак вибухнув над шотландським містом Локербі, у результаті чого загинуло 270 людей, переважно американців. Меґрахі, громадянин Лівії, був засуджений у 2001-му році, але його відпустили на волю у 2009-му, оскільки, за свідченнями лікарів, йому залишалося жити всього три місяці.

Меґрахі каже, що він є співавтором нової книги про теракт над Локербі, яка містить нові докази, котрі доводять його невинуватість. Він заперечує один із доказів прокуратури щодо його причетності, згідно з яким він мовляв купив одяг на Мальті, в який загорнув бомбу. Меґрахі каже, що ніколи не купував цього одягу, ніколи не був у крамниці свідка та навіть ніколи цього чоловіка не бачив до початку судового слухання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG