Спеціальні потреби

Померла Лінда Браун - справа якої поклала край сегрегації в школах США


У 1954 році її справа - Браун проти Ради у справах освіти - змінила майбутнє для багатьох американцівЛінда Браун, яка була в центрі позову, що ознаменував початок кінця расової сегрегації в американських школах, померла у віці 76 років в місті Топіка, штат Канзас.

Коли Лінді було 9 років, її батько, пастор Олівер Браун, подав до суду на шкільну раду міста Топіка, щоб його чорношкіра дочка могла відвідувати повністю білу початкову школу поруч з сімейним будинком.

Чотири подібні справи були об'єднані з позовом Брауна і представлені в Верховний суд США, як Браун проти Ради з питань освіти (Brown vs The Board of Education).

У травні 1954 року вища судова інстанція країни одноголосно постановила, що «окремі навчальні заклади за своєю природою нерівноправні», що робить їх неконституційними відповідно до 14 Поправки до Конституції США, в якій говориться, що ні одному громадянину не може бути відмовлено в рівному захисті перед законом.

«В галузі державної освіти доктрина ‘роздільних, але рівних’ можливостей не має місця», - написав голова колегії суддів Верховного суду США Ерл Воррен.

Дивіться також: Чому історичний "Оскар" пророкували режисерці "Сельми"?

Чому історичний "Оскар" пророкували режисерці "Сельми"?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG