Спеціальні потреби

У Лівії на понад два тижні відстрочено парламентські вибори


У Лівії відстрочено до наступного місяця важливі вибори, щоб дати більше часу на підготовку до першого голосування з часу усунення багаторічного диктатора Муамара Каддафі в результаті збройного повстання.

Місія ООН у Лівії схвально оцінила рішення про зміну дати голосування з 19 червня на 7 липня, кажучи, що це «уможливить закінчення основної підготовки перед голосуванням». В оприлюдненій у неділю заяві посланник ООН Іан Мартін заявив, що виборча комісія Лівії зробила «прекрасний» поступ у контексті того, що він назвав «винятково напруженим графіком і значними організаційними проблемами».

Голова виборчої комісії Лівії Нурі аль-Аббар заявив, що 18-денна відстрочка потрібна для того, щоб громадяни мали більше часу для реєстрації та щоб дати органам влади більше часу ознайомлення з кваліфікаціями кандидатів. Виступаючи у Триполі на прес-конференції, Нурі аль-Аббар сказав, що його комісія розпочала працю щойно в лютому, маючи мало часу для влаштування перших національних виборів за понад чотири десятиліття.

Інші проблеми, перед якими опинилися організатори виборів, це відсутність ефективного апарату і незадовільні умови безпеки в деяких частинах країни.

Завданням виборів є обрання національної асамблеї, яка опрацює нову конституцію Лівії і сформує уряд на місце необраної Національної перехідної ради, яка перебрала правління в ході повстання проти Кадафі.

Лівійські органи влади кажуть, що дотепер зареєстровано 80 відсотків громадян з правом голосу, тобто 2.7 мільйона виборців. Створено десятки нових політичних партій, щоб змагатися за 80 із 200 місць у парламенті. 120 місць призначено для незалежних кандидатів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG