Спеціальні потреби

Росія піддає критиці НАТО з приводу цивільних жертв у Лівії


Голова Постійного представництва Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін
Голова Постійного представництва Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін

Росія відновила заклики до НАТО, щоб провести розслідування в справі можливих жертв серед цивільного населення в результаті повітряних ударів у Лівії.

Представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що він порушить це питання на форумі Ради Безпеки у четвер, коли обговорюватимуться питання Лівії.

НАТО твердить, що повітряні удари проводились у рамках мандату ООН, який дозволяв захищати цивільне населення в Лівії від сил колишнього лідера Муаммара Каддафі.

Також генеральний секретар ООН Бан Гі Мун заявив минулого тижня, що, на його думку, кампанія велася в рамках мандату для запевнення, що не було порушень прав людини або жертв серед цивільного населення.

Проте Росія, Китай та деякі інші країни піддають критиці зусилля НАТО, кажучи, що повітряні удари вийшли поза рамки мандату ООН. Чуркін заявив у понеділок, що заяви НАТО є «пропагандою» і що твердження про те, що не було жертв серед цивільних – «неправдиві».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG