Спеціальні потреби

У Росії різниця між добром і злом зникла, а на Заході не бачать у цьому проблеми - експерт про пропаганду


Сучасна Росія схожа на роман Орвелла "1984", різницю між добром і злом розмито пропагандою. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів Леон Арон, директор російських досліджень "Американського інституту підприємництва", член "Ради директорів мовлення", яка здійснює нагляд над кількома американськими урядовими теле- та радіокомпаніями.

«Це перше постмодернистьке пекло чи рай, де саме значення правди, а також добра і зла зникає. Воно абсолютно змито і змінюється щодня. Це майже як в «1984» Орвелла, де по радіо говорять, що сьогодні ця країна є ворогом, завтра – інша, а попередній ворог вже друг», - розповів експерт Тетяні Ворожко.

При цьому Леон Арон, який є автором числених книг та статей присвячених сучасній Росії, переконаний, що правда про події у Росії та світі може позбавити політику Путіна підтримки.

«Пропаганда успішна в середині Росії. Путін дуже популярний, але також були популярними і Брежнєв, і Сталін, але також і Саддам Гусейн, і Муаммар Каддафі. Я це називаю монополістичною пропагандою. Жоден серйозний критик уряду зараз не допущений на телебачення. Я жив у Радянському Союзі в 70-х. Я написав книгу про моральний та інтелектуальний вплив гласності та перебудови, яка називається «Шлях до храму». Люди були просто шоковані, вони не знали правди про те, що відбувається в середині та за межами країни. Борис Нємцов був абсолютно правий, коли казав «якщо б люди тільки знали правду, вони б не підтримали цю політику». Але правда заблокована».

У тої же час експерта не дивує, що чимало людей в Росії та навіть в Україні, де існує доступ до альтернативної інформації, вірять у таки тези як «США здійснили в Україні переворот» чи «у Києві фашистська хунта».

«Існують мільйони людей по всьому світу, які вірять в різні конспірологичні теорії. Я бачив опитування європейців щодо демократії та диктатури і також міг побачити, що їхнє розуміння, чому демократія краща, або чому наші газети чи телебачення більш правдиві, абсолютно розмиті", - говорить .

Дивіться також: У США розказали, за яку образу Путін мститься Україні та світу

У США розказали, за яку образу Путін мститься Україні та світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG