Спеціальні потреби

США застерігають латиноамериканських лідерів від зв`язків з Іраном


Законодавці США застерігають країни Латинської Америки проти посилення фінансових та військових зв’язків з Іраном. Вони обіцяють збільшити спостереження за діями Ірану у Західній півкулі з боку США. Зв’язки між Іраном та сусідами США стали темою слухань у Сенатському комітеті із закордонних справ.

Іранський режим, який стає все більш ізольованим, потребує союзників. Він знаходить їх в обличчі латиноамериканських лідерів. У першу чергу – президента Венесуели Уго Чавеса.

«На жаль, у цій півкулі існують деякі країни, які з політичною чи фінансовою метою заграють з Іраном. Вони це роблять на свій страх і ризик. Вони ризикують отримати санкції з боку США та надати підтримку терористичному режиму», – каже сенатор-демократ Роберт Менендес.

Дослідник Дуглас Фара каже, що наміри Ірану в Латинській Америці подвійні:

«Вони хочуть мати можливість спричинити хаос в Латинській Америці і, можливо, у Сполучених Штатах. Іранське керівництво може бачити це як необхідне для збереження своєї ядерної програми. А також – для того, або розвивати та посилювати свою здатність протидіяти міжнародним санкціям, які руйнують економіку, на яку покладається режим».

Особливе занепокоєння викликають спроби Ірану здобути матеріали для створення ядерної зброї.

«Диктатор Венесуели Уго Чавес і іранський лідер Махмуд Ахмадінеджад вступили у змову з метою нанести асиметричний удар по безпеці США та допомогти розвитку ядерної програми Ірану», – каже колишній посол США в Організації американських держав Роджер Нор`єга.

Нор`єга зазначив, що президент Чавес страждає від раку та закликав до більшої активності США у Венесуелі після смерті диктатора. Але експерт з країн Латинської Америки Синтія Ернсон каже, що США, зосередившись виключно на питанні впливу Ірану, ризикують погіршити відносини з південноамериканським континентом:

«Ми мусимо не дозволити цьому питанню затьмарити нашу увагу до більш важливих змін, які відбуваються в регіоні. Серед них – значне економічне зростання, боротьба з бідністю та нерівністю, сходження Бразилії до лав найвпливовіших країн світу».

Але підривні дії Ірану в регіоні – справа не нова, вважає сенатор-республіканець Марк Рубіо:

«Пам’ятаймо, що це були іранські високопосадовці, які виявилися пов’язаними з вибухом в ізраїльському посольстві в Буенос-Айресі, у результаті якого загинуло 30 осіб. Іран був пов'язаний з вибухами в Аргентинсько–ізраїльській організації взаємних внесків, в яких загинуло 85 осіб. У жовтні ми розкрили заколот з метою вбивства посла Саудівської Аравії у США – в цьому самому місті».

Під час свого останнього візиту до Каракасу президент Ахмадінеджад висміяв занепокоєння США розвитком відносин його країни з країнами Латинської Америки. А президент Чавес додав, що це США, а не Іран становлять справжню загрозу міжнародній безпеці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG