Спеціальні потреби

Обама дав деяким працівникам оплачуваний лікарняний


Президент Барак Обама
Президент Барак Обама

Президент Обама прийняв рішення підписати указ, яким зобов’язав державних підрядників надати семиденний оплачуваний лікарняний своїм співробітникам, повідомляє Білий дім.

Як розповіла в неділю журналістам старший радник президента Валері Джаретт, Сполучені Штати – єдина країна, де немає політики оплачуваного лікарняного, а президентський указ торкнеться 300 000 людей, що працюють за урядовими контрактами.

«Кожен день президент бачить гостру необхідність заходів, покликаних підтримати сім’ї трудящих, – заявила Джаррет. – Йому приходять листи від працьовитих американців, які щодня відчувають тривогу через те, що будь-яка хвороба або травма може залишити їх без роботи, позбавити засобів до існування і можливості забезпечувати свої сім’ї».

З 2017 року американці, що працюють за держконтрактами, отримуватимуть мінімум одну годину оплачуваного лікарняного на кожні 30 відпрацьованих годин. Роботодавці можуть пропонувати і щедріші умови на свій розсуд.

Раніше Білий дім уже прийняв ряд заходів для розширення доступу до оплачуваної відпустки. У січні Обама підписав президентський меморандум, який наказував уряду надавати співробітникам шеститижневу оплачувану відпустку при народженні чи усиновленні дитини, а також в період тимчасової непрацездатності з інших поважних причин.

Обама також закликав Конгрес прийняти закон, що надає держслужбовцям додаткові шість тижнів відпустки для догляду за дитиною. Міністр праці Томас Перес заявив, що поки не може оцінити, наскільки витратним виявиться для роботодавців введення оплачуваноїго семиденного лікарняного.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG