Спеціальні потреби

Порошенко вказав на «особливий» характер переговорів у Мінську


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Київ – Засідання Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яке відбудеться в Мінську 23 червня, «буде особливим». Як повідомила ввечері 22 червня прес-служба президента України, про це заявив Петро Порошенко під час зустрічі з представником країни в Тристоронній контактній групі, колишнім президентом Леонідом Кучмою, іншими учасниками переговорів у столиці Білорусі.

«Глава держави висловив сподівання, що засідання Тристоронньої контактної групи буде кореспондуватися із зустріччю міністрів закордонних справ «нормандського формату», яка пройде в Парижі також 23 червня.

«Позиція України, Німеччини та Франції чітко скоординована. Ми підкреслюємо і наполягаємо на повному і безумовному виконанні Мінських домовленостей», – заявив президент України.

Петро Порошенко сказав, що «в підгрупі з політичних питань слід проводити принципову лінію на створення необхідних передумов для організації легітимних місцевих виборів в окремих районах Донбасу».

Глава української держави, підкреслюється в повідомленні прес-служби, «особливо відзначив», що, відповідно до Мінських угод, місцеві вибори мають проводитися виключно за українським законодавством.

Президент України акцентував увагу на актуальності питання звільнення заручників, незаконно утримуваних осіб, без додаткових умов розблокування української гуманітарної допомоги. «Сьогодні ми можемо констатувати, що у нас є нульовий прогрес у цьому напрямку, і українські воїни, волонтери, цивільні особи перебувають у жахливих умовах без будь-якої провини», – сказав Петро Порошенко.

Під час праці підгрупи з питань безпеки в столиці Білорусі, лідер України попросив учасників української делегації зосередити увагу на «суттєвому погіршенні ситуації в цій сфері, грубому порушенні бойовиками Мінських угод, зокрема, в районі населеного пункту Мар’їнка».

Про «Гуманітарну карту» Донбасу

У день проведення засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив «Гуманітарну карту ситуації та потреб жителів Донецької і Луганської областей», яка відображає динаміку життя на окупованих територіях за один календарний рік.

«93 відсотки опитаних переживали травмуючі події з моменту початку конфлікту в Донбасі та / або скаржаться на хоча б один симптом, який може бути пов’язаний з психологічною "травмою війни"», – йдеться в інформаційних матеріалах, які супроводжують соціологічне дослідження.

Автори опитування, яка охопило 2097 респондентів в 27 «найбільш нужденних містах» східних територій України, відзначають, що в деяких містах, таких, як Щастя, Станиця Луганська і Краснодон опитування провести не вдалося «через вкрай низьку доступності населення по телефону».

«У порівнянні з вереснем-груднем 2014 року, в 2015 році оцінка життєвої ситуації покращилася. У червні оцінка залишається на рівні березня. Більшість учасників опитування вважає, що жити важко, але можна терпіти: у червні 2015 шість відсотків заявили про те, що «не все так погано, і можна жити», 62 відсотки сказали, що «жити важко, але можна терпіти», і тридцять відсотків зазначили, що "терпіти наше тяжке становище вже неможливо"», – повідомляється в матеріалах дослідження.

Учасники презентації підкреслили, що жителі територій, підконтрольних сепаратистам, скаржаться на зникнення з прилавків магазинів «дешевих українських товарів», які замінили продукти харчування з Росії та Білорусі.

При цьому, у порівнянні з березнем 2015 року, не менше, ніж у три рази зросла кількість тих городян і мешканців територій сходу України, які заявили про активізацію бойових дій в їхніх містах і зазначили, що «ситуація в їхніх містах за останній тиждень має тенденцію до погіршення».

«Тринадцять відсотків респондентів у червні 2015 (у березні 2015 – три відсотки) підтвердили, що ситуація в їхньому місті «значно погіршилася», 36 відсотків опитаних (у березні 2015 – десять відсотків) сказали, що і в їх «місті ведуться бойові дії», – підкреслюється в соціологічному дослідженні.

Як повідомляє кореспондент Російської служби «Голосу Америки» з Києва, організатори соцдослідження відзначили, що їхня робота була організована за підтримки Гуманітарного штабу «Допоможемо» Фонду Ріната Ахметова.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG