Спеціальні потреби

У США відзначають День праці


Святкування Дня праці в Детройті (архівне фото)
Святкування Дня праці в Детройті (архівне фото)

У понеділок Америка офіційно відзначатиме День праці. У своєму щотижневому зверненні до народу президент США Барак Обама заявив, що в це свято «Америка вшановує трудящих чоловіків і жінок, які боролися за права, які сьогодні ми приймаємо за даність».

Президент зазначив, що учасники трудового руху «не тільки боролися за підвищення своєї заробітної плати, а й за безпеку і процвітання тих, хто працював з ними пліч-о-пліч. І так будувався великий американський середній клас». Барак Обама нагадав, що «в останні 5,5 років у США було створено 13 100 000 робочих місць» – рекордний за своєю тривалістю відрізок часу, коли робочі місця на постійній основі розширювали ринок праці.

У п’ятничному звіті Міністерства праці США говориться, що рівень безробіття знизився до рекордного рівня за 7,5 років і становить 5,1 відсотка. У звіті також наведені дані, що економіка додала в цілому 173 тисячі робочих місць, що, однак, менше очікувань більшості економістів.

Звіт Міністерства праці є ключовим для керівництва Центрального банку США при ухваленні рішення про те, коли і на скільки підвищувати ключову процентну ставку. На даний момент вона перебуває на рекордно низькій позначці з 2008 року.

За словами радника Білого дому з питань економіки Джейсона Фермана, за останні три роки економіка додала 8 мільйонів робочих місць. Він, однак, попереджає про уповільнення зростання під впливом проблем у світовій економіці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG