Спеціальні потреби

Пекін: CША вибачилися за те, що назвали Китай «Китайською Республікою»


Білий дім помилково назвав Сі Цзіньпіна президентом «Китайської Республіки», що є - офіційною назвою острова ТайваньКитайська влада заявила в понеділок, що США вибачилися після того, як Пекін висловив офіційний протест у зв'язку з тим, що Білий дім помилково назвав Сі Цзіньпіна президентом «Китайської Республіки».

Сі - президент Китайської Народної Республіки (КНР), тоді як «Китайська Республіка» - це офіційна назва Тайваню, який Пекін уважає своєю провінцією, яка відокремилвся і повинна возз'єднатися з материковим Китаєм.

«Американська сторона висловила вибачення за цю технічну помилку, яка була виправлена», - повідомив офіційний представник МЗС Китаю Ген Шуан, коментуючи помилку в назві, яку зроблено в понеділок на брифінгу для ЗМІ.

Білий дім припустився помилки в офіційній публікації про зустріч президентів США і Китаю зал лаштунками саміту «Великої двадцятки» в Гамбурзі минулого тижня.

Зв'язки між США і Китаєм погрішилися через стосунки Сполучених Штатів з Тайванем, особливо після того, як президент Трамп в порушенні протоколу провів телефонні переговори з президентом Тайваню Цай Інвенем незабаром після президентських виборів США.

Сполучені Штати визнають офіційну позицію Пекіна, згідно з якою Тайвань є частиною цілісного Китаю. Проте, Вашингтон є одним з найвпливовіших союзників демократичної острівної держави.

Нещодавно уряд США ухвалив 1,42-мільярдну угоду щодо постачання озброєнь Тайваню.

Дивіться також: Роботи можуть стати жертвами хакерських атак

Роботи можуть стати жертвами хакерських атак. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG