Спеціальні потреби

Китай говорить, що співпрацюватиме з Північною Кореєю для посилення зв’язків


Чоу Рюн Хау (зліва) тисне руку Сонг Тао у Пхеньяні, 17 листопада 2017 року.

Традиційна дружба між Китаєм і Північною Кореєю є «цінним багатством» для їхніх народів, заявив Китай після того, як його спеціальний посол зустрівся з високопоставленим представником Північної Кореї, але в заяві не було згадки про кризу з приводу ядерної і ракетної зброї Північної Кореї.

Сонг Тао, який очолює міжнародне відділення правлячої Комуністичної партії Китаю, відвідує Пхеньян, щоб обговорити підсумки нещодавнього з’їзду КПК, на якому президент Сі Цзіньпін закріпив свою владу.

У короткій заяві, датованій п'ятницею, але розповсюдженій китайськими ЗМІ в суботу, зовнішнє відомство зазначило, що Сонг, який є представником Сі Цзіньпіна, повідомив офіційному представнику Північної Кореї Чоу Рюн Хау про підсумки з'їзду.

Сонг і Чой також говорили про відносини між їхніми партіями та країнами, повідомляє департамент.

«Вони сказали, що традиційна дружба між Китаєм та Північною Кореєю була заснована і культивована колишніми лідерами обох країн, і є цінним багатством для обох народів», – сказано в повідомленні.

«Обидві сторони повинні працювати разом, щоб сприяти подальшому розвитку відносин між двома сторонами та двома країнами заради блага своїх народів».

У департаменті не згадувались ядерні та ракетні програми Північної Кореї, яким сильно протистоїть Китай.

Останнього разу спеціальний посланник Китаю до Північної Кореї відвідав КНДР в лютому минулого року.

Дивіться також: Когресмени провели слухання аби упевнитися, що президент Трамп, без крайньої необхідності не натисне ядерної кнопки

XS
SM
MD
LG