Спеціальні потреби

Олександра Кужель: «Звинувачення Тимошенко по справі Щербаня – це агонія влади»


Депутат і колишня колега вбитого Євгена Щербаня засвідчила, що немає жодних підстав звинувачувати Юлію Тимошенко у цьому вбивстві. Про це Олександра Кужель заявила під час допиту в Апеляційному суді міста Києва.

Олександра Кужель зауважила, що попри страх зачіпати тему вбивства Щербаня, конфлікти в донецькому регіоні у 90-х, «життя Юлії Тимошенко та неправдиве звинувачення, яке вони фальсифікують, сильніше страху». На запитання, чому Тимошенко намагаються прив’язати вбивство Євгена Щербаня, вона відповіла: «Це агонія влади».

На думку Кужель, загибель Євгена Щербаня могли спричинити політичні амбіції та боротьба за регіон. У своїх свідченнях вона заявила, що у розмовах із Щербанем прізвище Тимошенко ніколи не звучало. Також Євген Щербань не мав проблем із корпорацією «Єдині енергетичні системи». «У 1995 році був підписаний контракт з ЄЕСУ, у Щербаня не було проблем», – сказала Олександра Кужель.

«Навіть після його смерті ніхто не говорив про причетність Тимошенко. Її прізвище ніколи не звучало, вона була дівчинка, на яку ми не звертали увагу. Тимошенко не була рівнем Щербаня», – розповіла Кужель.

До того ж вона нагадала суду, що екс-прем’єрка була присутня на святкуванні 50-річного ювілею Євгена Щербаня. «Ворогів на бенкеті Євгена Щербаня не було. Я думаю, немає людей, які на свій день народження запрошували б ворогів, тим більше у Донецьку область», – прокоментувала Олександра Кужель.
Під час судового засідання захист Юлії Тимошенко заявив, що прокуратура здійснювала тиск на Кужель під час слідчих дій. Це підтвердила і сама Олександра Кужель, додавши, що певну інформацію вона тоді не розказала прокурорам, бо боялася за своє життя.

Натомість вона повідомила про конфлікт між Євгеном Щербанем та екс-губернатором Донецької та Сумської областей Володимиром Щербанем. За словами Кужель, Володимир Щербань був обурений тим, що його не висунули на посаду керівника фракції «Соціально-ринковий вибір».

Також під час судового засідання захист Юлії Тимошенко заявив, що прокуратура здійснювала тиск на Кужель під час слідчих дій. Це підтвердила і сама Олександра Кужель, додавши, що певну інформацію вона тоді не розказала прокурорам, бо боялася за своє життя. «Я надавала покази вперше. І я говорила те, що могла говорити при цій владі та цій прокуратурі», – сказала вона. Раніше захист наголошував на різниці у показах свідків по цій справі в суді із отриманими десятки років тому.

Різницю між свідченнями спростовують у прокуратурі. Заступник начальника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури Лілія Фролова повідомила, що, наприклад, покази Володимира Щербаня не відрізняються від тих, що були отримані в США. Натомість вона розкритикувала роботу захисників Тимошенко, які, на її думку, ставлять запитання, що «не стосуються обставин замовлення та мотивів вбивства Щербаня». «Як мінімум – це намагання відволікти увагу від реальної суті», – заявила Лілія Фролова.

Нагадаємо, що раніше Юлія Тимошенко та її захист звинуватили у вбивстві Євгена Щербаня українського президента Віктора Януковича. Про це заявляв захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко, за словами якого усе майно Щербаня після вбивства надійшло «Януковичу і його партнерам». У цю середу рішенням Вищого адміністративного суду Сергія Власенка позбавили депутатських повноважень разом із правом на недоторканість.
XS
SM
MD
LG