Спеціальні потреби

У нас є відповіді на питання американців про корупцію в Україні – очільниця комітету антикорупційної політики ВРУ


Розмова про боротьбу з корупцією в Україні під час брифінгу Голосу Америки.
Розмова про боротьбу з корупцією в Україні під час брифінгу Голосу Америки.

Українці під час зустрічей у Конгресі США, що відбуваються цього тижня в рамках ініціативи з підтримки України в Конгресі, чують питання від американських законодавців щодо корупційних загроз в Україні, але і мають відповіді на них.

Так у ефірі брифінгу Голосу Америки прокоментувала тему корупції в Україні та американських застережень з цього приводу Анастасія Радіна, народна депутатка України (фракція “Слуга народу”), очільниця комітету ВРУ з антикорупційної політики.

“Ми дуже багато заходів вживаємо в Україні для боротьби з корупцією. Тільки за останній місяць ми відновили обов'язкове декларування посадовців, обов'язкову перевірку їхніх статків, незважаючи на війну”, – каже Радіна.

Про важливість подолання корупції в Україні говорять і посадовці США та ЄС, в контексті надання Україні економічної допомоги, а також фінансування відбудови.

Раніше цього місяця міністерка фінансів США Дженет Єллен та Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні заявили про рішучість підтримувати Україну і наголосили на важливості продовження реформ.

"Президент Зеленський чітко зосереджується на подоланні корупції та зміцненні підзвітності та стандартах управління. Продовження врегулювання цих складних питань буде ключовим для досягнення майбутнього, на яке заслуговує Україна", – наголосила Єллен.

Джентілоні своєю чергою нагадав, що поточна макрофінансова допомога ЄС Україні надається за умов виконання реформ, зокрема в судовій сфері, дерегуляції економіки та покращенні врегулювання режиму неплатоспроможності компаній.

"Я оптимістично налаштований щодо того, що Україна зможе виконати реформи до кінця року", - додав європейський посадовець.

Радіна відзначила декілька сфер, де, на її думку, досягнено прогрес в подоланні корупції в Україні.

За її словами, 800 тисяч посадовців подадуть декларації, котрі будуть перевірені і у випадку ознак корупції передбачена кримінальна відповідальність.

“Ми відновили правила фінансового моніторингу посадовців відповідно до стандартів FATF, а також відновили прозорість оборонних закупівель, тому в України є відповідь на всі питання і безумовно ми говоримо з колегами у Конгресі про необхідність продовження підтримки України”, – додала депутатка.

Як нагадала в ефірі журналістка Голосу Америки Юлія Ярмоленко, через ознаки корупції в Україні частина американських законодавців скептично налаштовані щодо надання їй допомоги, а майбутнє американської підтримки загалом, зокрема економічної, може залежати від темпів подолання корупції в Україні.

Радіна назвала запитання про корупцію від американських партнерів “нормальними робочими питаннями” та ще раз запевнила що члени делегації українських депутатів, яка цими днями перебуває у Вашингтоні, мають належні відповіді на ці питання.

Депутатка також поділилася, що нагадує при конгресових зустрічах: допомога Україні – це належна відсіч Росії, Ірану, Китаю, ХАМАСу оскільки наразі йдеться “не про розрізнені конфлікти, а одну вісь зла”.

Ми чуємо бажання конгресменів бачити, що щодо кожного долара, який надається Україні, є належна підзвітність.
Анастасія Радіна

“Ми чуємо бажання конгресменів бачити, що щодо кожного долара, який надається Україні, є належна підзвітність. І у нас є інституції в Україні, створені спеціально для того, щоб це забезпечити. Це абсолютно нормальна розмова ”, – підтвердила депутатка.

Серед ключових пріоритетів антикорупційної роботи в Україні Радіна навала посилення спеціалізованої антикорупційної прокуратури та виконання зобов’язань у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Щодо кроків, які ще не вдалося здійснити, Радіна назвала необхідність на законодавчому рівні посилити незалежність спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Наразі у нас є в парламенті законопроєкт, який покликаний це зробити, і над ним ми працюємо. Але треба зробити і дещо більше. Я з колегами зареєструвала законопроєкт, покликаний зняти бар'єри у кримінально-процесуальному законодавстві для ефективного притягнення до відповідальності осіб, щодо яких є підозри у корупції”, – прокоментувала Анастасія Радіна.

“Не йдеться про те, що підтримка слабшає, – поділилася депутатка враженнями від розмови із законодавцями Конгресу США. – Але безумовно маємо показувати готовність та продовжувати кроки у боротьбі з корупцією. А також показувати готовність бути більш автономними, зокрема, посилювати власні спроможності щодо виробництва зброї”.

Дарія Каленюк, виконавча директорка українського Центру протидії корупції в інтерв'ю Голосу Америки відзначила затримку із схваленням допомоги для України в американському Конгресі: “Зависла ціла серія законопроєктів, що стосуються України, і головне – фінансування для озброєння та гуманітарної економічної допомоги. На початку жовтня не був проголосований закон, що передбачає 24 мільярди допомоги для України і це дуже ризиковано, бо без затвердження фінансування Конгресом уряд США не зможе надавати нам зброю, а без цієї зброї ми не зможемо виграти війну, не зможемо зменшити кількість вбитих”.

Чи вплине корупція в Україні на майбутню допомогу США – експертна думка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

 • 16x9 Image

  Юлія Ярмоленко

  Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

  Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

 • 16x9 Image

  Остап Яриш

  Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

 • 16x9 Image

  Ганна Твердохліб

  Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Форум

XS
SM
MD
LG