Спеціальні потреби

Як зброя з Північної Кореї може допомогти Росії?


Фото квітня 2022 року видане Центральною агенцією КНДР (KCNA): Пусокві установки на параді в Пхеньяні Photo by KCNA VIA KNS / AFP
Фото квітня 2022 року видане Центральною агенцією КНДР (KCNA): Пусокві установки на параді в Пхеньяні Photo by KCNA VIA KNS / AFP

СЕУЛ, Південна Корея (AP) — Північна Корея, за повідомленнями, збирається продати мільйони ракет і артилерійських снарядів — багато з них, імовірно, зі старих запасів — своєму союзнику в “холодній війні”, Росії.

Росія назвала звіт розвідки США щодо плану закупівель "фейком". Але офіційні особи США кажуть, що це свідчить про відчай Росії у війні в Україні та про те, що Москва може купити додаткову військову техніку у Північної Кореї.

Снаряди, які Північна Корея, як повідомляється, має намір продати Москві, ймовірно, є копіями боєприпасів радянських часів, які можуть підійти до російських пускових установок. Але все ще залишаються питання щодо якості поставок і того, наскільки вони насправді можуть допомогти російським військовим.

ЩО САМЕ ПІВНІЧНА КОРЕЯ ПОСТАЧАТИМЕ РОСІЇ?

Потрапивши під міжнародні санкції та експортний контроль, Росія в серпні придбала дрони іранського виробництва, які, за словами офіційних осіб США, мали технічні проблеми. Для Росії Північна Корея, ймовірно, є ще одним хорошим варіантом постачання боєприпасів, оскільки КНДР зберігає значні запаси снарядів, багато з яких є копіями радянських часів.

Північна Корея «може бути єдиним найбільшим джерелом сумісних (з російськими системами - ред.) застарілих артилерійських боєприпасів за межами Росії, а також мати виробничі потужності для подальших поставок», — сказав Джозеф Демпсі, науковий співробітник оборонного та військового аналізу Міжнародного інституту стратегічних досліджень, IISS.

Лі Ілву, експерт Корейської оборонної мережі в Південній Кореї, сказав, що і Північна, і Південна Кореї, розділені найбільш укріпленим кордоном в світі протягом понад 70 років, зберігають десятки мільйонів артилерійських снарядів кожна. За його словами, Північна Корея, ймовірно, продаватиме старіші снаряди, які вона хоче замінити на більш нові, для систем залпового вогню або складних ракет на своїх прифронтових військових базах.

Більша роль для Північної Кореї ядерної зброї та керованих ракет може також усунути потребу в багатьох старих некерованих артилерійських снарядах, які колись відігравали значну роль, сказав Анкіт Панда, експерт Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Але Брюс Беннетт, старший експерт з безпеки каліфорнійської Rand Corporation, сказав, що більшість артилерійських снарядів, які будуть відправлені в Росію, ймовірно, - це боєприпаси для стрілецької зброї, такої як гвинтівки АК-47 або кулемети.

«Це не мільйони артилерійських снарядів і ракет. Це можуть бути мільйони патронів до стрілецької зброї», — сказав Беннет.

НАСКІЛЬКИ ЯКІСНОЮ Є ПІВНІЧНОКОРЕЙСЬКА ЗБРОЯ?

Згідно з оцінкою IISS, Північна Корея має на озброєнні близько 20 000 артилерійських систем, включаючи реактивні системи залпового вогню, і ця кількість, яку Демпсі назвав «значно більшою, ніж у будь-якій іншій країні світу».

Державні ЗМІ Північної Кореї назвали її артилерійські гармати «першою зброєю Народної армії та найпотужнішою зброєю в світі», яка може перетворити ворожу позицію на «море полум’я».

Але старі артилерійські системи та боєприпаси, які, ймовірно, постачатимуть до Росії, відомі низькою точністю.

Під час артилерійського обстрілу Північною Кореєю південнокорейського острова Йонпьон у 2010 році, внаслідок якого загинули чотири людини, Беннетт сказав, що лише 80 із 300–400 одиниць зброї, якими Північна Корея повинна була стріляти, вразили ціль. У своїй оцінці Лі вказав, що близько половини випущених північнокорейських снарядів впали у воду, не досягнувши острова.

Це дуже низька ефективність артилерії. Росіяни можуть відчути те ж саме, що їх не дуже порадує», – сказав Беннет.

Спостерігачі сумніваються в користі північнокорейських боєприпасів для російської кампанії в Україні, які, на їхню думку, виснажили армію. У соціальних мережах з’явилися фотографії розбитих стволів російських рушниць.

Незрозуміло, наскільки серйозною є нестача боєприпасів у Росії. У липні високопоставлений чиновник оборони США заявив журналістам, що Росія щодня запускає десятки тисяч артилерійських снарядів і не може продовжувати так вічно.

Хоча значні запаси, ймовірно, все ще існують, вони можуть дедалі використовувати запаи, створені на випадок ширшого майбутнього конфлікту», - сказав Демпсі.

ПОСТАВОК РАКЕТ З КНДР НЕ ОЧІКУЄТЬСЯ

Навряд чи Північна Корея надасть Росії балістичні ракети, які вона вважає вирішальними у своїй військовій стратегії щодо Вашингтона та Сеула, сказав Ян Ук, аналітик Сеульського інституту політичних досліджень Асан.

І якщо Північна Корея вирішить постачати ракети до Росії, їй також потрібно буде надіслати свої пускові платформи, оскільки Росія не має пускових установок для північних ракет «Скад» та інших ракет. Північна Корея розробила високоманеврену балістичну ракету з ядерним кабелем, яка, ймовірно, була створена за моделлю російського "Іскандера". Але дві ракети мають різні розміри, за словами Шіна Чонгу, військового експерта Корейського форуму з питань оборони та безпеки,

Північна Корея могла б надати Росії зброю, враховуючи, що дві країни мають спільні системи озброєння ще з радянських часів. Але типи боєприпасів, які Північна Корея надасть Росії, «ймовірно, застарілі, або строк їхнього використання закінчується», сказав Мун Сон Мук, аналітик Корейського науково-дослідного інституту національної стратегії Південної Кореї.

ЩО ПІВНІЧНА КОРЕЯ МОЖЕ ОТРИМАТИ НАТОМІСТЬ?

В обмін на зброю Північна Корея, ймовірно, захоче продовольство, пальне та інші матеріали з Росії, оскільки Північній Кореї важко купувати такі товари з-за кордону в рамках санкцій ООН, запроваджених через її ядерну програму.

Панда сказав, що Північна Корея, ймовірно, отримує вигоду у формі грошових переказів з Росії або, можливо, відсутності нових санкцій проти Пхеньяна, включаючи на матеріали, необхідні для розвитку ракетних програм Північної Кореї.

За словами Беннета, Північна Корея була б готова отримати компенсацію паливом. Для своєї більш досконалої зброї вона може шукати передові збройні технології від Росії, можливо, включаючи ті, які їй потрібні для очікуваного ядерного випробування, першого такого роду за п’ять років, сказав він.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG