Спеціальні потреби

Сеул повідомив про затримку евакуації своїх громадян з Кесону


Південна Корея повідомила про затримку виведення своїх останніх працівників зі спільного з КНДР промислового комплексу Кесон. Як причину затримки Сеул назвав невирішені «адміністративні питання».

Речник південнокорейського Міністерства з питань об’єднання Корейського півострова сказав Голосу Америки, що обидві країни «завершують консультації щодо практичних питань» стосовно промислової зони Кесон.

З поверненням додому південнокорейських робітників останній мирний зв’язок між обома країнами-суперниками буде розірваний.

Згідно з планом, 50 південнокорейських працівників, які залишилися в Кесоні, мали повернутися додому у понеділок. У п’ятницю Сеул оголосив про виведення своїх громадян з Кесону після того, як Пхеньян відкинув пропозицію Півдня щодо прямих переговорів у справі поновлення роботи комплексу.

27 квітня з Кесону виїхали 125 південнокорейських робітників. 29 квітня територію мали залишити ще 50.

У спільному промисловому парку Кесон розташовані понад 100 заводів, власниками яких є південні корейців. Тут від 2004 року працювало понад 53 тисячі мешканців Північної Кореї і декілька сотень спеціалістів з Південної Кореї. Проте на початку цього місяця Пхеньян забрав своїх працівників з Кесону через посилення санкцій ООН проти КНДР у відповідь на здійснення нею у лютому чергового ядерного випробування.
XS
SM
MD
LG