Спеціальні потреби

Голова Дердждепу пообіцяв захистити Південну Корею


Голова Дердждепу пообіцяв захист Південній Кореї
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Голова Дердждепу пообіцяв захист Південній Кореї

Державний секретар Джон Керрі говорить, що Сполучені Штати захищатимуть себе та своїх союзників від, як він це назвав, «провокаційних, небезпечних та дебільних» погроз з боку Північної Кореї та її лідера Кім Чен Ина. У вівторок, незабаром після заяв офіційного Пхеньяна про намір відновити роботу закритого п’ять років тому атомного реактора, Керрі провів зустріч з міністром закордонних справ Південної Кореї Юн Бен Се.

Війська Північної Кореї готуються до – як заявляє Пхеньян – «стану війни» з Південною Кореєю. Але Вашингтон запевняє, що США та їх союзники готові до будь-якого розвитку подій. Говорить державний секретар Джон Керрі:

«Сполучені Штати зроблять усе необхідне, щоби захистити себе та своїх союзників Корею і Японію. Ми повністю готові до цього і, думаю, Північна Корея це добре розуміє».

Міністр МЗС Південної Кореї Юн Бен Се говорить, що Сеул і Вашингтон об’єдналися проти погроз північного сусіда:

«Ми з держсекретарем Керрі погодилися, що Північна Корея повинна відмовитися від своїх ядерних амбіцій і погрозливої риторики».

Однак Північна Корея говорить, що відновить роботу свого плутонієвого реактора, який був закритий у 2007 році, відповідно до угоди, досягнутої з Китаєм, Японією, Росією, Південною Кореєю та США. Як заявив лідер Північної Кореї Кін Чен Ин, атомна енергія є основою для збереження його країни:

«Наша ядерна потужність є надійним засобом відстрашування військової загрози і гарантією, що ми зможемо захистити суверенітет країни».

Він наполягає, що це основа економічного зростання країни:

«Лиш на основі міцної атомної сили можуть процвітати мир і благополуччя, а з ними відповідно і щастя громадян».

США кажуть, що відновлення роботи реактора в Йонбйоні буде дуже серйозним кроком. Державний секретар Джон Керрі:

«Це буде, перш за все, порушенням міжнародних стандартів. Це буде провокаційним кроком і зовсім протилежним шляхом до того, яким ми рухалися усі ці попередні роки».

На цьому шляху дуже важливою країною є Китай, який закликає до мирного врегулювання. Як виглядає, офіційний Пекін розділяє занепокоєння Вашингтона.

Говорить речник міністерства закордонних справ Китаю Гон Лі:
США кажуть, що відновлення роботи реактора в Йонбйоні буде дуже серйозним кроком, каже державний секретар Джон Керрі. «Це буде, перш за все, порушенням міжнародних стандартів. Це буде провокаційним кроком і зовсім протилежним шляхом до того, яким ми рухалися усі ці попередні роки».

«Ми закликаємо всі сторони заспокоїтися та проявити витримку, і якомога швидше повернутися до переговорів та консультацій, щоби вирішити усі питання».

Це ключовий момент для Керрі у переддень його поїздки у регіон. На цей момент звернула увагу прес-секретар Державного департаменту Вікторія Нуланд:

«Під час відвідин наступного тижня країн Північно-Східної Азії, зокрема і під час відвідин Пекіна, держсекретар обговорить провокативні заяви Північної Кореї».

Агресія Північної Кореї може підштовхнути Китай ближче до позиції США, які закликають до накладення жорсткіших санкцій на Пхеньян, говорять експерти.

Такої думки також професор Американського університету Пек Кун Ген:

«Думаю, китайці скоріше займуть позицію США щодо Північної Кореї і, не виключено, почнуть більше тиснути на офіційний Пхеньян.

Лідери Північної Кореї кажуть, що атомна зброя є «життям країни», і її вони не проміняють навіть на мільярди доларів міжнародної допомоги.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG