Спеціальні потреби

Американські ветерани відзначають закінчення Корейської війни


Цими вихідними у США та в Кореї відзначали 60-ту річницю перемир’я, яке зупинило Корейську війну. Сьогодні населення однієї з частин Корейського півострова живе у демократичній системі, інша – у тоталітаризмі. В суботу президент США Барак Обама привітав американських ветеранів Корейської війни, які відстояли Південну Корею, сьогодні вільну від комунізму.

Три роки, з 1950-го по 1953 рік, США очолювали коаліцію країн Організації Об’єднаних Націй та корейських військ, яким у запеклій боротьбі проти північнокорейських і китайських військ, вдалось вберегти частину Корейського півострова від комунізму та тоталітаризму, в якому сьогодні живуть громадяни Півночі. Мирна угода між двома частинами Корейського півострова сьогодні відомими, як Північна та Південна Кореї ніколи не була підписана, але сторонам тоді, 27 липня 1953 року, вдалось підписати перемир’я, яке зупинило бойові дії і ось уже 60 років стримує крихкий мир.

Виступаючи біля меморіалу ветеранам Корейської війни під час церемонії відзначення 60 річниці підписання перемир’я, президент США Барак Обама наголосив , що немає жодних сумнівів, що Корея була перемогою для Сполучених Штатів та їхніх союзників:

«50 мільйонів південних корейців живуть у свободі і демократії, Південна Корея має одну з найкращих економік світу, що є різким контрастом з репресіями і бідністю на Півночі. Це перемога, і це ваш здобуток».
Своїм виступом перед ветеранами Корейської війни президент Обама віддав шану понад 36 тисячам американців, які загинули під час Корейської війни, яку часто називають «забутою війною».

Більшість з них не повернулась додому героями на паради і урочистості, якими вітали ветеранів Другої світової війни. Барак Обама намагався відновити справедливість, подякувавши ветеранам Корейської війни, які сьогодні відзначають свої вісімдесяті:

Боб Майлса переповнюють відчуття виконаної місії, коли він згадує, як під час відвідин Південної Кореї його та інших американських ветеранів Корейської війни вітали як героїв.
«Як один з цих ветеранів згадує: «Ми повернувшись додому , зняли уніформу і пішли на роботу. Це було все. Ви, наші ветерани Кореї, заслуговуєте кращого».

Однин з цих ветеранів Боб Майлс відзначив свій 24-й день народження у день, коли Північна та Південна Кореї підписали перемир’я.

Зараз у свої 84, коли Майлс пригадує службу у 29-му піхотному полку в Кореї, він пам’ятає постійну неймовірну втому від носіння рушниці гірською місцевістю Кореї:

«Переміщуватись з важкою амуніцією весь день, було надзвичайно виснажливо. Ми практично не відпочивали. І коли наступав момент відпочинку, доводилось викопувати яму, залізати в неї, і пробувати так заснути».

І все ж Боб Майлс каже, що він та його побратими пишаються тим, що допомогли закласти основу для успіху Південної Кореї.
«Ми щасливі, що ці люди не раби, і що вони отримали шанс на процвітання. І вони використали цей шанс, і їх країна процвітає».

Боб Майлса переповнюють відчуття виконаної місії, коли він згадує, як під час відвідин Південної Кореї його та інших американських ветеранів Корейської війни вітали як героїв.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG