Спеціальні потреби

США можуть надіслати бойовий корабель до Чорного моря - CNN


есмінець США Ross проходить через Босфор, 2015
есмінець США Ross проходить через Босфор, 2015

Бойовий корабель США може увійти до Чорного моря. Про такі плани Туреччину повідомив Державний Департамент США, інформує СNN, посилаючись на власні джерела.

Раніше Україна закликала НАТО посилити присутність в регіоні.

У відповідності до конвенції Монтре, США мусять повідомляти Туреччину про проходження через Босфор та Дарданелли до Чорного моря, щонайменше за 15 днів до планованого проходу.

Можливість заходу військового корабля США до Чорного моря постала у відповідь на ескалацію Росією протистояння в Чорному морі, повідомляє CNN з посиланням на інформацію від трьох посадовців США.

"Сполучені Штати провадять свою діяльність у відповідності до положень Конвенції Монтре. Ми, однак, не коментуватимемо дипломатичну кореспонденцію з урядом Туреччини", - заявили в CNN Державному департаменті.

Ми постійно проводимо операції задля просування безпеки та стабільності в сфері дії 6-того Флоту США, включаючи міжнародні води та повітряний простір над Чорним морем
Кайл Рейнс

Двоє посадовців також сказали CNN, що повідомлення надасть ВМС США можливості пересувати бойовий корабель в регіоні, однак, вони не обов'язково будуть використані.

"Наш 6-тий Флот США завжди готовий дати відповідь там, куди його кличуть", - заявив командувач Кайл Рейнс, речник Флоту, який відповідає за діяльність в регіоні.

"Ми постійно проводимо операції задля просування безпеки та стабільності в сфері дії 6-того Флоту США, включаючи міжнародні води та повітряний простір над Чорним морем", - сказав Рейнс CNN. – "Ми залишаємо за собою право діяти вільно у відповідності до міжнародних законів та правил", - додав він.

Ці операції демонструють, що США будуть здійснювати польоти, морські переходи та діяльність там, де дозволено міжнародним правом
Рейчел Макмарр

В середу ВМС США надіслало протиракетний есмінець McCampbell до спірних вод Японського моря. "McCampbell пройшов близько до Затоки Петра Великого, щоб кинути виклик надмірним запитам Росії на морі, підтримати вільне, законне використання моря Сполученими Штатами та іншими країнами", - наголосив в заяві для CNN лейтенант ВМС США Рейчел Макмарр, речник Тихоокеанського флоту США.

Напруга зросла після того, як 29 країн-членів НАТО звинуватили Росію у порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, а також після дій Москви проти українських кораблів у Чорному морі.

"Ці операції демонструють, що США будуть здійснювати польоти, морські переходи та діяльність там, де дозволено міжнародним правом, - заявив Макмарр, коментуючи пересування кораблів США. – Це справджується для Японського моря та в інших місцях у світі".

Дивіться також: ​Батько військовополоненого моряка: «Синок, ми гордимося тобою!»

Батько військовополоненого моряка: «Синок, ми гордимося тобою!». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

XS
SM
MD
LG