Спеціальні потреби

США дали 60 днів Росії на повернення до виконання ядерної угоди


Майк Помпео
Майк Помпео

Росія істотно порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності від 1987 року (INF). Про це на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО оголосив Держсекретар США Майк Помпео.

Всі 29 країн-членів НАТО підтримали висновки США, засвідчивши єдність своєї позиції в спільній заяві міністрів закордонних справ.

"Росія розробила і розмістила ракетну систему – 9М729 – у порушення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності від 1987 року (INF)", - наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

В заяві міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, зокрема, йдеться: "Ми рішуче підтримуємо висновки Сполучених Штатів, що Росія істотно порушує свої зобов'язання в рамах". "Росія має виконувати договір INF", - наполягають міністри НАТО.

Під час спілкування з пресою, держсекретар Помпео оголосив, що "США призупинять виконання своїх зобов'язань у рамках договору у відповідь на порушення Росією через 60 днів, якщо Росія не повернеться до повного і достовірного виконання договору".

Нехтування зобов'язаннями в рамках договору – це вияв загальної тенденції, коли Росія нехтує міжнародними правилами, переконані у США.

"Порушення Росією INF є частиною більш широкої тенденції нехтування Росією правом на світовій арені: Грузія, Україна, Сирія, втручання у вибори, Скрипаль і тепер Керченська протока і це не повний перелік", - наголосив Держсекретар Помпео.

В своїй заяві Помпео виокремив три причини, які спонукали США піти на такий крок з INF.

  • Важливість цього питання для національної та міжнародної безпеки. "Дії Росії значно шкодять національній безпеці США, безпеці наших союзників та партнерів. Для Сполучених Штатів немає сенсу залишатись в рамках угоди, яка обмежує нашу здатність відповідати на порушення Росії".
  • Дії третіх країн з нарощування військового потенціалу. "В той час, як Росія відповідальна за нехтування угодою, багато інших країн, включаючи Китай, Північну Корею та Іран не є сторонами INF. Вони можуть розбудовувати ракети середньої дальності, як забажають"
  • Стратегія адміністрації Трампа, спрямована на перегляд міжнародних угод, що не відповідають інтересам, чи цінностям США. "Політика адміністрації Трампа не буде рухатись за інерцією ... Сполучені Штати не будуть підтримувати міжнародні угоди, які шкодять нашій безпеці, інтересам, чи цінностям".

Дивіться також: ​Помпео на саміті НАТО: союзники єдині у своїй позиції, і закликають Москву негайно звільнити затриманих моряків

XS
SM
MD
LG