Спеціальні потреби

Уряд США підтвердив: за відключенням електроенергії в Україні стоять хакери


Висновки Міністерства внутрішньої безпеки США базовані на інтерв’ю з представниками шести постраждалих українських організацій.

Американський уряд вперше офіційно визнав, що до збою електропостачання в Україні у грудні минулого року призвели кібер-зловмисники. У звіті Міністерства внутрішньої безпеки США, оприлюдненому 25 лютого, зазначається, що причиною відключення електроенергії, що торкнулося 225 тисяч українців, є хакерські атаки.

Раніше експерти з безпеки вже заявляли, що відключення електроенергії в Західній Україні 23 грудня відбулось через напад, який вважається першим успішним кібервторгненням в енергосистеми в автономному режимі.

Міністерство внутрішньої безпеки не повідомляє, хто стоїть за кібератаками. Утім американська кібер-компанія iSight Partners та деякі інші фірми пов’язують інцидент з російською хакерською групою, відомою під назвою Sandworm.

Висновки Міністерства внутрішньої безпеки США базовані на інтерв’ю з представниками шести українських організацій, які постраждали через перебої електроенергії. Утім у повідомленні йдеться, що американські експерти не мали змоги незалежно переглянути технічні докази.

Деякі експерти з безпеки у США гостро розкритикували висновки міністерства.

«Якби вони вийшли з цією інформацією два місяці тому і оприлюднили її, це було б корисно, - заявив Роберт Лі, виконавчий директор компанії з кібербезпеки Dragos Security, - утім зараз вони розповідають речі, які вже нам відомі».

Нещодавно американські ЗМІ з посиланням на джерела у Білому домі повідомляли, що за збоями електроенергії в Україні стоїть Росія.

Дивіться також: Facebook майбутнього детально описав Цукерберг

Facebook майбутнього детально описав Цукерберг. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG