Спеціальні потреби

Керрі: «Ми повинні пам’ятати жертв Сребрениці»


Державний секретар США Джон Керрі в 20-ту річницю трагедії у Сребрениці вимагає притягти до відповідальності винних у кричущому злочині проти людяності - вбивстві 8 000 боснійських мусульман – наймасовішої розправи над мирним населенням у Європі після Другої світової війни.

У 1995-му році протягом одинадцяти днів у Сребрениці було знищено близько восьми тисяч мусульман - чоловіків і юнаків. Ті, хто несе відповідальність за цю різанину, повинні постати перед судом, заявив Керрі.

«Ми повинні пам’ятати жертв Сребрениці і всіх жертв війни не тільки сьогодні, а й завжди», - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства США.

«Сполучені Штати були і залишаються надійним партнером народу Боснії і Герцеговини - допомагаючи у забезпеченні безпеки - відповідно до Дейтонських мирних угод, а також надаючи економічну допомогу і технічні рекомендації в період переходу країни від стану конфлікту до процесу відновлення і розвитку», - наголошується в заяві держсекретаря.

«Наша мета - сприяти подальшому прогресу на шляху до повністю стабільної і процвітаючої Боснії і Герцеговини – у регіоні, мешканці якого можуть мирно жити разом, поважаючи права кожного», - йдеться в документі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG