Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН проголосує за проект резолюції про скасування рішення США щодо Єрусалима


Рада Безпеки ООН має в понеділок винести на голосування проект резолюції, що закликає до скасування рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю. За всіма ознаками, США накладуть вето на цю резолюцію.

В односторінковому проекті резолюції, який був підготовлений в Єгипті і виявився в розпорядженні Reuters, не згадуються США або Трамп. Дипломати кажуть, що документ отримав широку підтримку серед 15 членів Ради Безпеки, і, хоча він навряд чи буде схвалений, голосування призведе до подальшої ізоляції Трампа в даному питанні.

Для прийняття резолюції повинні підтримати дев’ять членів ради, за умови, що жоден з постійних членів – США, Франція, Великобританія, Росія і Китай – не скористається правом вето.

Раніше в цьому місяці президент Трамп раптово переглянув багаторічну політику США, визнавши Єрусалим столицею Ізраїлю. Рішення викликало обурення у палестинців. Трамп також планує перенести посольство США з Тель-Авіва до Єрусалима.

Професор історії Коледжу Рендолф-Мекон Майкл Фішбах заявив «Голосу Америки», що рішення президента Трампа міняє багаторічну американську політику, а також те, що вважається «глобальною згодою» проти визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Посол США в ООН Ніккі Гейлі назвала рішення Трампа «справедливим і правильним». Місія США при ООН в неділю не була доступна для коментарів.

Міністри закордонних справ арабських країн домовилися домагатися прийняття резолюції Ради Безпеки з даного питання. У проекті резолюції висловлюється «глибокий жаль у зв’язку з недавніми рішеннями, що стосуються статусу Єрусалима».

Документ підтверджує, що «будь-які рішення і дії, що мають на меті змінити характер, статус або демографічний склад Священного міста Єрусалиму, не мають юридичної сили, є недійсними і повинні бути скасовані згідно з відповідними резолюціями Ради Безпеки».

Проект резолюції також закликає всі країни світу утриматися від відкриття дипломатичних місій у Єрусалимі.

Ізраїль вважає місто своєю вічною і неподільною столицею і хоче, щоб там базувалися всі посольства.

Ніяке голосування або дебати не змінять реального стану речей, що полягає в тому, що Єрусалим – столиця Ізраїлю, заявив в суботу посол Ізраїлю в ООН Дані Данон.

Палестинці хочуть, щоб столиця незалежної палестинської держави перебувала в східному секторі міста, який Ізраїль захопив під час війни 1967 року. Міжнародне співтовариство ніколи не визнавало анексію Східного Єрусалима.

Проект резолюції вимагає, щоб «усі держави дотримувалися резолюції Ради Безпеки ООН, що стосуються Священного міста Єрусалиму, і не визнавали жодних дій або заходів, що суперечать цим резолюцій».

У резолюції Ради Безпеки ООН, прийнятої в грудні 2016 року, підкреслюється, що Радбез «не стане визнавати ніяких змін кордонів за станом на 4 червня 1967 року, що в тому числі по відношенню до Єрусалима, крім тих, які будуть визнані сторонами в ході переговорів».

Резолюція була схвалена 14 голосами «за». Адміністрація колишнього президента США Барака Обами тоді утрималася, незважаючи на великий тиск з боку Ізраїлю і Трампа, які вимагали, щоб Вашингтон скористався правом вето.

Дивіться також: Все, що ви могли пропустити із головних подій у США за вихідні

Все, що ви могли пропустити із головних подій у США за вихідні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG