Спеціальні потреби

Через кризу в Японії можуть подорожчати автівки та побутова електроніка


Автосалон у Каліфорнії.
Автосалон у Каліфорнії.

Землетрус та цунамі в Японії продовжуватимуть впливати на світову економіку.

Оскільки Японія є світовим лідером в автомобілебудуванні та виробництві електроніки, вже незабаром споживачі загалом по світу відчують вплив кризи, яку японська промисловість переживає через землетрус на цунамі.

«Пошкоджено багато заводів, які виробляють ключові компоненти побутових електронних приладів. Деякі заводи напряму постраждали від природного лиха, інші простоюють через відсутність електрики», - каже аналітик ринку побутової електроніки Дейл Форд.

Ядерна криза в Японії залишила багато підприємств та споживачів без електрики.

За словами Дейла Форда, ушкоджені землетрусом японські заводи виробляють чверть кремнієвих плат у світі. Плати використовують при створенні напівпровідників, які є складової побутової електроніки – від комп’ютерів до мобільних телефонів, відеокамер та ігрових приставок. Кремнієві плати також використовуються в гальмівних системах всіх автомобілів.

«Автобудівні заводи зачиняються тому, що не отримують достатньо елементів необхідних кожному авто», - каже Дейл.

Тойота та Хонда в Японії та навіть Дженерал Моторс в США вимушені були тимчасово припинити виробництво автомобілів через нестачу компонентів.

Енді Койл, менеджер салону компанії Хонда в Лос-Анджелесі, каже, що незабаром водії відчують нестачу автомашин та навіть автозапчастин.

«Це означає, що складно буде купити авто обраного вами кольору, або ж треба буде примати рішення про купівлю дуже швидко», - прогнозує Койл.

Тим часом аналітик автомобільного ринку Джессіка Колдвелл відзначає, що поки що ціни на авто не зазнали впливу.

«Ми ще не побачили змін спричинених землетрусом, але в майбутньому ситуація може змінитися», - прогнозує Колдвелл .

За її словами, якщо ситуація в Японії не покращиться споживачі відчують вплив кризи вже у квітні.

В першу чергу можуть стрибнути ціни на машини, каже менеджер салону Хонда Енді Койл. На його думку, закони попиту та пропозиції діють завжди. Якщо є нестача, або навіть ілюзія нестачі, ціни зростуть.

Однак, у галузі електроніки, проблеми в Японії не обов’язково переростуть у підвищення цін, зазначають експерти.

«У нинішній економічний ситуації, виробники намагаються за жодних обставин не збільшувати ціни», - резюмує Дейл Форд.

Багато компаній виробників електроніки, а також автовиробники нині намагаються знайти заміну японським постачальникам. Тим часом японським заводам може знадобитись до півроку щоб відновити колишню потужність.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG