Спеціальні потреби

Іванка Трамп виступила на підтримку більшої участі жінок у всіх професіях


Іванка Трамп (п) і прем’єр-мінінстр Японії Сіндзо Абе
Іванка Трамп (п) і прем’єр-мінінстр Японії Сіндзо Абе

Радник Білого дому і дочка президента Дональда Трампа – Іванка Трамп закликала країни покласти край зменшенню кількості жінок, які працюють в науці, технології, інжинерії і математиці.

З таким закликом вона виступила в промові в Токіо за два дні до прибуття туди з відвідинами її батька. «Сьогодні жінки становлять 13 відсотків інженерів і 24 відсотки професіоналів у комп’ютерних науках, тодія як у 1990 році їх було 35 відсотків, сказала вона на Світовій асамблеї жінок. «Такі країни, як Сполучені Штати і Японія, не можуть бути самовдоволені, сказала вона. – Ми мусимо продовжувати провідні реформи в наших країнх і також дати більші можливості жінкам в обмежених економіках».

Іванка Трамп виступила на форумі на запрошення прем’єр-міністра Сіндзо Абе. Проте, незважаючи на те, що Сіндзо Абе перебуває на посаді вже п’ять років, критики звинувачують його в тому, що він мало зробив для жінок. У Японії менше чотирьох відсотків жінок займають керівні посади в бізнесі, а в парламенті є лише 14 відсотків жінок-законодавців.

Абе розпочав програму Womenomics для притягнення більшої кількості жінок до праці шляхом, між іншими, покращенням опіки над дітьми. Це не проходить легко в країні, суспільство якої традиційно патріархальне.

Промова Іванки Трамп – це добрий спосіб наближення країни до Сполучених Штатів і для покращення її репутації у світі. Адже в багатьох країнах Японію і далі піддають критиці з приводу питання невідповідного ставлення японських солдатів до жінок на окупованих територіях під час Другої світової війни.

В центрі уваги відвідин президентом Трампом кількоазійських країн буде питання Північної Кореї, її ядерної і ракетної програм.

У промові президента Трампа на форумі ООН у вересні він погрожував «повністю знищити» Північну Корею, якщо США будуть змушені захищати себе і своїх союзників.

Розвідувальне агентство Південної Кореї повідомило, що КНДР, за всіма ознаками, готується провести нове ядерне випробування. Президент Трамп прибуде до Сеула у вівторок для зустрічі з президентом Мун Чже Іном, а наступного дня виступить з промовою до законодавців Національної асамблеї.

Дивіться також: Узбецька діаспора у США намагається зрозуміти мотиви та простежити зв’язки нападника

Узбецька діаспора у США намагається зрозуміти мотиви та простежити зв’язки нападника. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG