Спеціальні потреби

Палестинці сформували уряд національної єдності – ізраїльтяни занепокоєні


Присягу складає міністр закордонних справ Ріяд аль-Малікі
Присягу складає міністр закордонних справ Ріяд аль-Малікі
Палестинський президент Махмуд Аббас привів до присяги новий уряд національної єдності. Це коаліційний уряд угруповань Фатх і Гамас, які дотепер протягом семи років окремо керували Західним Берегом і сектором Газа.

Церемонія присяги відбулася в понеділок у Рамаллі після того, як обом сторонам в останній хвилині вдалося врегулювати суперечку, спричинену рішенням Аббаса не включати до складу кабінету міністра з питань в’язниць.

Сполучені Штати вважають Гамас терористичною організацією. В неділю державний секретар Джон Керрі висловив Аббасу занепокоєння з приводу того, що це ісламістське угруповання відіграватиме роль у палестинському уряді.

Представниця Державного департаменту Джен Сакі заявила, що президент Аббас запевнив Керрі, що палестинський уряд відданий справі ненасильства і визнання Ізраїлю, та що Керрі відповів, що Сполучені Штати оцінюватимуть цей орган відповідно до його складу, політики і дій.

Тимчасом прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу закликав у неділю світових лідерів не визнавати нового палестинського уряду, тому що він «збільшить тероризм», оскільки Гамас закликає до знищення Ізраїлю.
XS
SM
MD
LG