Спеціальні потреби

Бойовики ІДІЛ вдаються до жорстокостей супроти цивільних іракців


Равіна Шамдасані
Равіна Шамдасані

Управління верховного комісара ООН з прав людини повідомляє, що в битві за місто Мосул екстремісти «Ісламської держави» використовують дедалі більшу кількість цивільних іракців як живі щити. Управління підтвердило, що отримало достовірні повідомлення про сотні страт, масові викрадення та інші жорстокості.

Представники ООН повідомляють, що бойовики «Ісламської держави» змушують людей, які живуть на окраїнах Мосула, залишити свої домівки і витісняють їх до міста, щоб створити живі щити. Це триває із 17 жовтня, коли війська іракського уряду розпочали наступальну операцію з метою звільнити Мосул.

Представниця верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані заявила, що угруповання «Ісламська держава», відома також як ІДІЛ, викрала майже вісім тисяч сімей, або понад 47 тисяч людей і, погрожуючи застосуванням зброї, змусила їх перейти до стратегічних пунктів розташування сил ІДІЛ.

Багатьох із тих, хто відмовився виконати наказ, було розстріляно на місці. І навіть із посеред тих, хто виконав наказ, багатьох, включно із 190 колишніми службовцями Іракських сил безпеки і 42 іншими цивільними, було розстріляно».

Шамдасані заявила, що жорстока поведінка провокує відплатні вбивства осіб, які запідозрені в тому, що вони члени «Ісламської держави». За її словами, деякі особи вдаються до відплатних вбивств і обіцяли, що це буде боротьба «око за око, зуб за зуб».

Вона додала, що верховний комісар Управління з прав людини закликає людей стриматися від вимірювання справедливості самому і ставитися до затриманих бойовиків ІДІЛ згідно з міжнародними правами людини. Проте вона сказала «Голосу Америки», що заклик не не може стримати деяких людей від атак проти тих, хто, на їх думку, є бойовиком «Ісламської держави».

«Однак, що є дуже заохочуючим, деякі племінні лідери закликають не вдаватися до відплатних атак. Вони кажуть, щоб віддати затриманих системі правосуддя, тому що в іншому разі ми будемо робити гірші речі. І це надзвичайно розсудливе і насправді єдина річ, яку можна зробити для досягнення миру».

Шамдасані погоджується з твердженнями деяких осіб, що серед внутрішньо переміщених людей є насправді і екстремісти «Ісламської держави». Тому вона каже, що дуже важливо перевірити кожного, хто прибуває до таборів внутрішньо переміщених осіб, щоб відокремити тих, хто втікає від «Ісламської держави», побоючись за своє життя, від тих чоловіків, які відповідальні за їх страждання.

Дивіться також: Усе, що потрібно знати про виборчу систему в США

Усе, що потрібно знати про виборчу систему в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG