Спеціальні потреби

У Женеві досягнуто історичної угоди щодо ядерної програми Ірану


«Шістка» світових держав домовилася з Іраном про тимчасове припинення спірної іранської програми зі збагачення урану і послаблення економічних санкцій проти Тегерана.

Іран погодився на 6 місяців заморозити всю ядерну програму. На цей час Іран зобов'язується припинити роботи щодо збагачення урану. Використання ядерних об'єктів обмежена: будівельні роботи в Араку повинні бути припинені, на заводі в Фордо нові центрифуги встановлювати не будуть, а встановлені в Натанці не будуть використовувати. Запаси урану, збагаченого до 20%, будуть знищені.

Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, яка очолювала "шістку" переговорників, заявила, що угода дає час та можливість міжнародним посередникам знайти "загальне вирішення іранської ядерної проблеми".

Президент Барак Обама, який високо оцінив досягнуті в Женеві домовленості, наголосив, що дипломатія «відкрила нову стежину до більш безпечного світу».
Американський президент зазначив, якщо Іран не виконає повністю своїх зобов’язань упродовж цих шести місяців, США згорнуть всю допомогу і ще більше посилять тиск.

Виступаючи у Женеві державний секретар Джон Керрі заявив, що остаточною метою домовленості є досягнення «всеохоплюючої» угоди з Іраном.

Міністр закордонних справ Ірану Могаммад Джавад Заріф назвав домовленість «нагодою покласти край непотрібній кризі, і можливістю розвіяти всі занепокоєння щодо характеру іранської ядерної програми.

Іранський президент Гасан Роугані також позитивно оцінив результати переговорів у Швейцарії і вкотре наголосив, що його країна ніколи не мала на меті створити ядерну зброю.

Втілення досягнутих у Женеві домовленостей координуватиме Міжнародне агентство з атомної енергії МАГАТЕ.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG