Спеціальні потреби

Переговори Заходу з Іраном провалились у Багдаді і продовжаться у Москві


Дводенні переговори між представниками шести країн та Іраном щодо ядерної програми останнього, які відбулись в Багдаді, не принесли очікуваних результатів. Усі сторони погодилися провести наступний раунд переговорів наступного місяця в Москві.

Вкотре сторони не змогли дійти згоди щодо припинення Іраном збагачення урану та зняття чи пом’якшення міжнародних санкцій, накладених на Тегеран. Втім, європейські посадовці кажуть, що шлях до наступного раунду переговорів поки що залишається відкритим.


«Цілком очевидно, що ми прагнемо прогресу і досягнення певного компромісу. Втім, між нами залишаються ґрунтовні розбіжності».
Кетрін Ештон
Делегати Ірану відкинули пропозицію представників інших шести учасників переговорів – членів Ради Безпеки ООН – Великобританії, Китаю, Франції, Росії, США та не члена Ради Безпеки – Німеччини. Ірану було запропоновано полегшення економічних санкцій проти нього в обмін на згоду зупинити збагачення урану на рівні 20% концентрації. Учасники переговорів побоюються, що Тегеран збагатить уран до 90% концентрації, достатнього рівня для створення ядерної зброї.


Верховний представник ЄС з питань міжнародної політики та безпеки Кетрін Ештон каже, що переговори пройшли досить конструктивно та відкрили шлях до подальших обговорень:

«Цілком очевидно, що ми прагнемо прогресу і досягнення певного компромісу. Втім, між нами залишаються ґрунтовні розбіжності».

Делегат від Ірану вкотре заявив, що їх програми мають мирний характер. Їхня мета – медичні дослідження та забезпечення країни електроенергією. Західні ж країни побоюються, що Іран розробляє ядерну зброю. Сполучені Штати наклали санкції на іранську нафту та банківський сектор. У липні вступає в дію ембарго на іранську нафту з боку Євросоюзу. Разом з тим, США та Ізраїль не виключають можливості застосування військової сили проти Ірану. Колишній іранський дипломат Алі Акбар Омід Мер, який нині перебуває в опозиції, каже, що санкції, вже застосовані проти Ірану, принаймні підштовхнули Тегеран до столу переговорів:

«Іран висуває всі ці вимоги, щоб вивести країну з поточної економічної кризи».

Під час переговорів Іран наполягав на своєму праві продовжувати збагачення урану. Іранський письменник, який проживає у Лондоні, Амір Тегері каже, що Іран готовий на невеликі поступки, втім погодитись на значні обмеження його ядерних програм Тегеран не збирається:

«Все це виглядатиме дуже гарно. Буде створене враження прогресу, втім збагачення та накопичення урану Іраном продовжуватиметься».

Раніше цього тижня, голова МАГАТЕ заявив, що очікує від Ірану дозволу на міжнародну інспекцію його ядерних об’єктів. Цей коментар лише посилив сподівання, що Іран насправді шукає дипломатичного розв’язання, щоб покласти край економічним санкціям проти нього. Втім, конкретної домовленості у цьому питанні досягнуто поки не було. Усі сторони погодилися провести наступний раунд переговорів наступного місяця в Москві.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG