Спеціальні потреби

Великобританія: Іран таємно випробовує ядерні можливості своїх ракет


Запуск іранської ракети
Запуск іранської ракети

Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ заявив, що Іран провів таємні випробування балістичних ракет, які можуть бути озброєні ядерними боєголовками, що суперечить резолюції Ради Безпеки ООН.

У заяві в британському парламенті в середу Гейґ сказав, що таємні іранські випробування ядерних можливостей ракет суперечать резолюції номер 1929. Він також звинуватив Іран у причетності до таємних експериментів з ракетними пусковими установками.

Представник Міністерства закордонних справ Ірану заперечив британські звинувачення, кажучи інформаційному агентству Ройтерс, що жодна з ракет, що випробовувались Іраном, не має ядерних можливостей.

У понеділок в Ірані розпочались ракетні навчання, метою яких, за повідомленням державних засобів масової інформації, є збереження «готовності країни на випадок ворожих ударів».

Іранський бригадний генерал Амір Алі Гаджізаде заявив, що навчання включають випробування ракет близької, середньої та великої дальності з максимальною досяжністю 2 000 кілометрів. Це достатньо для досягнення Ізраїлю та американських баз у регіоні. У вівторок, який був другим днем навчань, іранці вистрелили 14 ракет.

Сполучені Штати та Ізраїль звинувачують Іран у спробах виготовлення технології для будівництва ядерних боєголовок для своїх ракет. Проте Іран твердить, що його ядерна програма мирного призначення, а ракети для самооборони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG