Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ заявив, що Іран провів таємні випробування балістичних ракет, які можуть бути озброєні ядерними боєголовками, що суперечить резолюції Ради Безпеки ООН.
У заяві в британському парламенті в середу Гейґ сказав, що таємні іранські випробування ядерних можливостей ракет суперечать резолюції номер 1929. Він також звинуватив Іран у причетності до таємних експериментів з ракетними пусковими установками.
Представник Міністерства закордонних справ Ірану заперечив британські звинувачення, кажучи інформаційному агентству Ройтерс, що жодна з ракет, що випробовувались Іраном, не має ядерних можливостей.
У понеділок в Ірані розпочались ракетні навчання, метою яких, за повідомленням державних засобів масової інформації, є збереження «готовності країни на випадок ворожих ударів».
Іранський бригадний генерал Амір Алі Гаджізаде заявив, що навчання включають випробування ракет близької, середньої та великої дальності з максимальною досяжністю 2 000 кілометрів. Це достатньо для досягнення Ізраїлю та американських баз у регіоні. У вівторок, який був другим днем навчань, іранці вистрелили 14 ракет.
Сполучені Штати та Ізраїль звинувачують Іран у спробах виготовлення технології для будівництва ядерних боєголовок для своїх ракет. Проте Іран твердить, що його ядерна програма мирного призначення, а ракети для самооборони.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1