Спеціальні потреби

CNN: Іранські дрони, якими Росія бомбардує Україну, базуються на вкраденій німецькій технології – британське дослідження


Запуск безпілотника під час військових навчань у невідомому місці в Ірані. Іранська армія/WANA (агентство новин Західної Азії)/Роздатковий матеріал через REUTERS
Запуск безпілотника під час військових навчань у невідомому місці в Ірані. Іранська армія/WANA (агентство новин Західної Азії)/Роздатковий матеріал через REUTERS

Попри санкції Іран продовжує виробляти і постачати дрони, що засновані на західних технологіях, і якими Росія бомбардує критичну інфраструктуру українських міст. Про це, базуючись на звіті британських дослідників, повідомляє телеканал CNN.

Як повідомляє американський телеканал, британські дослідники зброї, з дослідницької установи Conflict Armament Research (CAR), вивчаючи докази, зібрані українськими силами безпеки, знайшли нові підтвердження того, що безпілотники Shahed-136, які Іран продав Росії, оснащені двигуном на основі німецької технології. Як стверджують дослідники, Іран придбав ці технології незаконно майже 20 років тому.

«Цей висновок, зроблений шляхом детального дослідження компонентів, вилучених в Україні та наданий ексклюзивно CNN, підкреслює здатність Ірану імітувати та вдосконалювати військові технології, отримані ним незаконним шляхом», – мовиться у повідомленні CNN.

Нове дослідження CAR говорить, що знаходиться дедалі більше доказів того, про що підозроювали вже давно, що іранська компанія Mado (Oje Parvaz Mado Nafar Company (Mado) виготовляла двигуни, які використовувалися для атак БПЛА в Саудівській Аравії в 2019 році та в Україні в 2022 році.

Як мовиться у звіті, у 2006 році німецькі двигуни БЛА Limbach Flugmotoren L-550 були незаконно експортовані до Ірану, а вже у 2009 році генеральний директор Mado Юсаф Абуталебі вихвалявся, що його тоді ще неназвана компанія успішно виготовила внутрішній двигун БПЛА.

Як каже CNN, західні офіційні особи стурбовані тим, що Росія у відповідь може поділитися з іранцями зброєю західного виробництва та обладнанням, вилученим в Україні на полі бою.

Але, як зазначає телеканал, поки що немає переконливих доказів того, що це вже сталося.

Як повідомляв Голос Америки, у листопаді минулого року США запровадили нові санкції проти іранських компаній та приватних осіб, які сприяли виготовленню та передачі іранських дронів до Росії для її війни проти України, мовиться у заяві Державного департаменту. Під санкціями США є також і генеральний директор Mado Юсаф Абуталебі.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG