Спеціальні потреби

З кокусу у штаті Айова офіційно стартують президентські перегони у США


3 січня - початок активної фази президентських перегонів у США. У цей день в штаті Айова пройдуть попередні вибори - так званий кокус. Для кількох кандидатів ця подія стане їх останньою зупинкою у виборчій кампанії. А хтось інший може несподівано вирватися у лідери, так як це було з Бараком Обамою під час минулих президентських виборів.

Зазвичай містечко Атлантик у штаті Айова - тихе та непримітне. Але воно оживає напередодні виборчої кампанії, коли сюди один за одним приїздять претенденти в Президенти. Черговим гостем міста став колишній спікер палати представників Ньют Ґінґріч.

«Я завжди кажу людям. Я не прошу вас бути за мене, а прошу вас бути зі мною», - звернувся він до виборців.

Саме прямий та безпосередній контакт допомагає кандидатам переконати виборців у тому, що саме вони – носії найкращих моральних якостей та лідерських здібностей.

«Це тому що ви можете здогадатися, де вони говорять правду, а де – порожня балаканина», - говорить мешканка міста Елеанор Бейкер.

І мешканці Айови розуміють, що від їх симпатій залежить доля виборчої кампанії.

«Я думаю, що це – випробувальний майданчик для них. Якщо вони проваляться в Айові, то довго їхня виборча кампанія не протягне», - каже фермер Джім Пеллетт.

Тим часом в іншому місті штату, Девенпорт, за голоси виборців бореться колишній губернатор штату Массачусеттс Мітт Ромні:

«Саме власники невеличких сімейних бізнесів, як ті, з ким я щойно розмовляв, найбільше страждають від втручання уряду у всі сфери життя».

Один з них - Ден Пікіос. Він - власник книгарні, заснованої його прадідом, іммігрантом з Греції, у 1939-му році. Пікіос каже, що не визначився, за кого він віддасть свій голос.

«Я чекатиму до останньої хвилини. Я всіх вислухаю та подивлюся, як розгортаються події. Поки що було цікаво, але я хочу подивитися, куди рухатиметься економіка», - говорить Ден.

Серед інших кандидатів, що ведуть активну передвиборчу кампанію в Айові, - конгресмен Рон Пол та губернатор Техасу Рік Перрі. Саме на зустріч з останнім прийшов будівельник з міста Демойн Марк Рітц.

«Як будівельники, ми страждаємо від надмірного урядового втручання. Особливо від екологічного агентства. Це забирає багато часу та коштує нам чимало грошей», - нарікає Рік.

Медсестра Мері Клудер зі своїм кандидатом вже визначилася. Це – Мітт Ромні. Утім, загалом, виборча кампанія її розчарувала.

«Цього разу я не побачила багатьох кандидатів. Я вперше побачила губернатора Ромні. Я знаю, що він вже сюди приїжджав, але чотири роки тому він тут мав представництво. Не бачу, щоб штаби когось з кандидатів вели активну роботу в нашому штаті», - говорить Мері.

Клудер каже, що квола робота штабів може бути однією з причин відсутності чітко визначеного лідера у республіканців. Але саме мешканці Айови можуть вплинути на визначення лідера, тож саме тому кандидати приділяють багато уваги цьому маленькому штату, який опиняється в центрі уваги країни раз на чотири роки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG