Спеціальні потреби

Переможцем кокусу в Айові став Міт Ромні


Для найбільш популярного серед республіканців-консерваторів претендента на президентську посаду Ріка Санторума друге місце в Айові – величезна перемога.

«Ви зробили перший крок до повернення собі вашої країни», - звернувся він до виборців.

Втім, переможцем таки вийшов більш прогнозований претендент - Міт Ромні, який, на думку багатьох аналітиків, стане республіканським кандидатом на президентську посаду.

«Це день перемоги для Америки. Ми змінимо Білий Дім та повернемо країну у правильне русло», - пообіцяв Міт Ромні.

Третій результат отримав Конгресмен з Техасу Рон Пол.

«Я вдячний за енергію, яку ви вклали, та за всі ваші зусилля. Але найбільш я щасливий від того, що ви це робите через свої переконання», - подякував Рон Пол своїм прихильникам.

Для жінки-конгресмена с Міннесоти Мішель Бакмен, губернатора Техасу Ріка Перрі та колишнього спікера Палати Представників Ньюта Ґінґрічна, натомість, результати голосування були невтішними.

Голоси виборців на деяких ділянках Айови рахувались вручну. Немало пересічних мешканців, як то Самона Джой Єнтес, безпосередньо взяли участь в агітації. Самона закликала свої сусідів голосувати за Ріка Санторума:

«Ми хочемо, щоб ви послали сильного кандидата на боротьбу з Бараком Обамою, сильного лідера, який би очолив націю».

Така невелика різниця у кількості голосів між першим та другим місцями в Айові може означати, що передвиборча кампанія у республіканському таборі буде довгою та завзятою.

«Цікаво, що деякі республіканці більш зацікавлені у перемозі над своїми однопартійцями, ніж над президентом-демократом. У довгій перспективі – це неефективна позиція», - говорить соціолог Франк Лунтц.

Тим часом, сам Обама зустрічався з виборцями-демократами, які підтримують його в Айові. Голова Демократичного Національного Комітету Деббі Вассерман Шульц заявила, що президент готовий прийняти виклик від будь-якого кандидата від республіканців.

«Ми боремось за середній клас, економіка щойно почала оживати, а республіканці, всі вони, хочуть, щоб ми повернулись до старої політики, яка провалилась у минулому та привела нас до економічного краху», - заявила вона.

Наступний іспит республіканські претенденти в кандидати на найвищу посаду в країні складуть у Нью-Гемпширі, де лідирує, за опитуваннями, Міт Ромні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG