Спеціальні потреби

Кокуси в Айові: несподівана поразка Трампа, у демократів - «нічия»


Сюрприз в таборі республіканців на партійних зборах в Айові: всупереч прогнозам, перемогу здобув сенатор з Техасу Тед Круз.

Консервативний сенатор від Техасу Тед Круз здобув перемогу на республіканських кокусах (внутрішньопартійних виборах) в Айові, обігнавши мільярдера Дональда Трампа і сенатора з Флориди Марко Рубіо, який показав несподівано добрі результати і посів третє місце.

У демократів Берні Сандерс, користуючись ентузіазмом виборців, практично зрівнявся за результатами з Гілларі Клінтон, яка довгий час вважалася фаворитом партії.

Після підрахунку майже всіх голосів учасників партійних зборів-кокусів, республіканець Круз отримав 27,7 відсотка. Трамп виявився на другому місці, отримавши 24,3 відсотка, Рубіо відстав від нього лише трохи, посівши третє місце з 23,1 відсотка голосів.

На кокусах демократів склалася менш ясна картина. Клінтон отримала 49,9 відсотка голосів, в той час як Сандерс - 49,6 відсотка. Таким чином, на з'їзді Демократичної партії, де буде висуватися кандидат в президенти, Клінтон отримає лише на чотири делегати більше, ніж сенатор від Вермонта Сандерс, який називає себе соціалістом.

Організатори виборів говорять, що результати дуже близькі, щоб визнати їх остаточними.

Перемога Круза над Трампом стала результатом його масової кампанії з підвищення явки виборців в Айові і багатомісячної роботи з впливовими лідерами консерваторів і євангелістів штату.

«Айова дала зрозуміти, що республіканський кандидат і наступний президент США буде обраний не ЗМІ і не вашингтонським істеблішментом», - заявив Круз.

З аналогічною заявою виступив Сандерс, який підкреслив, що розчарування виборців політичною системою досягло таких масштабів, що переступило партійні межі в ході кампанії 2016 року.

Час політики істеблішменту і економіки істеблішменту минув
Берні Сандерс

«Час політики істеблішменту і економіки істеблішменту минув», - сказав Сандерс, який назвав результати внутрішньополітичних демократичних виборів - «практично нічиєї».

Виступаючи перед своїми прихильниками, Клінтон заявила, що вона «зітхнула з великим полегшенням». У той же час вона утрималася від того, щоб оголосити про свою перемогу, підкресливши, що вона готова рухатися вперед в «реальному змаганні ідей».

Заява Трампа була скромною. Він сказав, що для нього честь здобути таку підтримку мешканців Айови і пообіцяв продовжувати боротьбу за республіканську номінацію.

Айова дала зрозуміти, що республіканський кандидат і наступний президент США буде обраний не ЗМІ і не вашингтонським істеблішментом
Тед Круз

«Ми підемо далі і з легкістю переможемо Гілларі або Берні або кого там вони нам підкинуть», - заявив він під схвальні вигуки своїх прихильників.

Кокуси в Айові привели до звуження кола кандидатів.

Республіканець Майк Гакабі оголосив про завершення своєї другої президентської передвиборної кампанії на тлі невдалих результатів.

Про вихід з перегонів заявив і один з кандидатів-демократів - екс-губернатор Меріленду Мартін О'Меллі, який набрав лише один відсоток.

Дивіться також: Путін штовхає Україну до самогубства - експерт про виконання Мінських угод

Путін штовхає Україну до самогубства - експерт про виконання Мінських угод. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG