Спеціальні потреби

Що таке кокуси?


Гілларі Клінтон з виборцями
Гілларі Клінтон з виборцями

Президентська кампанія у США сьогодні нарешті виходить на стадію голосування. У штаті Айова члени Республіканської і Демократичної партій обиратимуть кандидатів, які, на їхню, думку повинні представляти їхню партію на виборах цієї осені. Але голосування в Айові дуже особливе. Навіть для деяких американців це таємничий процес.

Кокуси – це фактично збори партійних активістів, на яких визначаються з претендентом.

У переважно сільському штаті Айова з населенням близько 3 мільйонів і славному кукурудзяними полями, такі зібрання можуть відбуватися, як у громадських будівлях так і в когось вдома.

Процедура у двох партіях трохи відмінна. Республіканці, наприклад, записують імена своїх кандидатів на папірчики і здають їх для підрахунку. Демократи рахують, так би мовити, «ногами», ділячись на групи прихильників. Усюди при цьому відбуваються дискусії і триває агітація.

Говорить активістка Демократичної партії фермер Ліз Ґарст з містечка Кун Рапідс у штаті Айова:

«Я, наприклад, скажу щось за О’Меллі, якщо ніхто інший за нього не виступить, я буду агітувати за нього. А тоді ми розсядемося в різних кутках кімнати. Я буду з калькулятором – думаю інші також принесуть свої. Ми будемо рахувати: скільки людей у кімнаті, скільки в моєму кутку – за О’Меллі. Я повинна зібрати 15% людей, щоб подолати прохідний поріг. Я вже агітувала і буду ще переманювати людей у свій куток. Наша дільниця маленька. Думаю збереться 40-50 людей».

Дехто прогнозує, що колишній губернатор Мериленду Мартін О’Меллі цей поріг навряд чи подолає. Але передбачити результати майже неможливо. Виборчий процес в Айові дуже динамічний.

Активістка каже:

«Часом ти приходиш до людей, які записані як прихильники Гілларі, або Берні… ти їм стукаєш у двері, а виявляється, що вони переметнулися до Трампа!»

Система кокусів в Айові складна для непосвячених, але випробувана часом, і бажаючі можуть використовувати нові технології. На додаток до уже згаданих калькуляторів – планшетні комп’ютери, поєднані з інтернетом. Компанія Мікрософт у співпраці з обома партіями розробила спеціальне програмне забезпечення.

Директор технологій Microsoft Стен Фрек:

«Це дуже проста програмка. Увімкнувши, люди побачать на екрані прості кнопки. Усе забирає лічені хвилини. Цифри зводяться до купи автоматично. Дані збираються в інтернеті і вони захищені. Ця програмка також звіряє дані – уточнює кількість делегатів. Є також можливість встановити попередження, щоб комп’ютер повідомляв про відхилення, які, можливо, треба уточнити і перевірити».

На результати може вплинути навіть прогнозований на сьогодні снігопад у тій місцевості. Вони не будуть визначальними. Право представляти свою партію на виборах президента, переможцям в Айові далеко не гарантоване, бо попереду ще кілька місяців кампанії. Але успіх в Айові може бути цінним поштовхом для кожного з кандидатів, які докладають у цьому маленькому штаті неймовірних зусиль.

Гілларі Клінтон, претендент на номінацію Демократичної партії закликає своїх прихильників:

«Починаємо хвилю за майбутнє, яке ми хочемо збудувати разом»!!!

Дональд Трамп, претендент на номінацію Республіканської партії також агітує:

«Мене не цікавить, чи ви погано почуваєтеся, чи у вас температура – вставайте з ліжка та йдіть на кокуси».

Дивіться також: Ось чому вірус Зіка налякав навіть Всесвітню організацію охорони здоров'я

Ось чому вірус Зіка налякав навіть Всесвітню організацію охорони здоров'я. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG