Спеціальні потреби

Американський диплом через Інтернет – реально


Американський диплом через Інтернет - реально
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Американський диплом через Інтернет - реально

Все більше американських вищих навчальних закладів, пропонують Інтернет освіту. Дистанційне навчання відкриває нові можливості отримати престижний диплом не залишаючи свого рідного міста чи країни. На цьому ринку працюють, як традиційні університети, так і нові гравці, які пропонують виключно віртуальні способи навчання. У такої освіти є як прихильники, так і критики.

Лекція на інженерному факультеті Стендфордського університету знімається на відео для студентів он-лайн курсу. Загалом Стендфорд пропонує близько 40 курсів в режимі он-лайн. Користується ними понад півтора мільйона людей. Така електронна форма навчання мало відрізняється від традиційної. Тут Вам і розклад занять, і домашнє завдання та іспити. Різниця лише в тому, що студентам он-лайн курсів не зараховуються оцінки.

Розповідає заступник проректора з дистанційного навчання Джон Мітчел:

«Ми викладачі. Це те, що ми любимо робити. Нам приємно бачити, що стільки людей з усього світу вчаться у нас. Заради цього ми і ходимо на роботу».

Безкоштовні лекції повинні спонукати студентів або вступити в Стенфордський університет, або записатися на інші он-лайн курси, та платити за деякі з них. У той час як он-лайн-освіта відкриває більше можливостей для студентів і для великих університетів, деякі освітяни сумніваються, що вона витіснить традиційну форму навчання.

Дейвид Ставенс іншої думки. Цей колишній викладач Стенфорду, а сьогодні співзасновник безкоштовного он-лайн університету, що називається «Юдасіті» (Udacity) каже, якісна освіта є надто дорогою для більшості людей:

«Це чудова система для багатьох людей, але є й інші люди не менш розумні, не менш рішучі, не менш відповідальні, але які зовсім не вписуються в усталені рамки навчання, і це не справедливо у відношенні до них».

Університет Udacity - комерційний. Практично всі курси безкоштовні, розроблені вони спеціально з метою викладання он-лайн, тобто там задіяні різні мультимедійні засоби, такі як анімація та відео, що дозволяють зацікавити студентів і закріпити вивчений матеріал.

Студенти можуть обрати платний урок у формі відео-конференції з лектором, або безплатно обговорити навчальні теми у чаті з своїми однокурсниками.

Ще одна популярна серед он-лайн студентів Інтернет-сторінка - Академія Кана. Це сайт, де можна безкоштовно знайти понад 3 з половиною тисячі відео-лекцій різними мовами світу. Щомісяця сайтом користується 6 мільйонів людей.


Ми викладачі. Це те, що ми любимо робити. Нам приємно бачити, що стільки людей з усього світу вчаться у нас. Заради цього ми і ходимо на роботу.
Джон Мітчел
Заснував Академію Салман Кан. Він розповів, що отримати гроші під цей проект було не важко. Так серед донорів - фонд Біла і Мелінди Ґейтс. Вони радо погодилися фінансувати надання якісної освіти для всіх бажаючих:

«У будь-який час, з невеликими витратами, ви можете створити необмежений потенціал за рахунок когось іншого, і мені здається, цим гріх не скористатися».

Он-лайн освіта має як багатьох критиків, так і чисельних прихильників. Критики вказують на високий відсів студентів, відсутність особистого підходу та прямого спілкування викладача зі студентом. Прихильники ж зауважують, що он-лайн освіта пропонує більш гнучку організацію навчального процесу та відкриває раніше недоступні можливості для бажаючих отримати американську освіту.
Не виїжджаючи з Києва, Віктор Коваленко працює над сертифікатом з маркетингу університету Каліфорнії в Берклі.

Як розповідає Віктор, диплом який отримає він, ні чим не відрізнятиметься від документа, який одержують студенти, що навчаються у традиційний спосіб.
XS
SM
MD
LG