Спеціальні потреби

США взялися за боротьбу з тероризмом в Інтернеті


Директор ФБР Джеймс Комі і міністр юстиції Лоретта Лінч
Директор ФБР Джеймс Комі і міністр юстиції Лоретта Лінч

Представники адміністрації провели нараду з лідерами у сфері передових інформаційних технологій

У рамках боротьби з тероризмом в Інтернеті, представники Білого дому і керівництво правоохоронних органів провели в п'ятницю зустріч з найбільшими технологічними компаніями країни в Сан-Хосе, штат Каліфорнія.

Список учасників від держави показує, наскільки серйозно адміністрація Обами сприймає загрозу в соціальних медіа, що її становлять бойовики «Ісламської держави» та інших екстремістських угруповань. Міністр юстиції США Лоретта Лінч, директор ФБР Джеймс Комі і директор національної розвідки Джеймс Клеппер взяли участь у зустрічі разом з головою адміністрації президента США і радником президента з боротьби з тероризмом.

Вони повинні були поінформувати керівників високотехнологічних компаній про те, як терористи використовують технології, включаючи шифрування, і обговорити, що можна зробити, щоб ускладнити використання Інтернету терористами для вербування і мобілізації прихильників.

Згідно з повідомленням, учасники обговорювали, як уряд і технологічні компанії можуть «допомогти іншим створювати, публікувати і посилювати альтернативний контент, який підірве зусилля «Ісламської держави».

Президент США Барак Обама дав зрозуміти у своєму виступі в грудні, що він збирається протистояти терористам в Інтернеті, повідомивши, що він планував «закликати лідерів високотехнологічних компаній та правоохоронних органів зробити більш важким для терористів використовувати технології, які дозволять уникати правосуддя».

Високопоставлений представник адміністрації підтвердив у п'ятницю, що ця зустріч є частиною більшої роботи, сказавши, що це «продовження діалогу адміністрації з постачальниками технологій та іншими, щоб гарантувати, що ми задіємо кращі ідеї приватного та державного секторів щодо боротьби з тероризмом».

Високотехнологічні компанії, включаючи Apple, Google, Facebook, Microsoft, Twitter і LinkedIn, стверджують, що вони видаляють контент насильницького змісту при його появі. Вони також висловили небажання втручатися в свободу слова, гарантовану Конституцією.

У грудневому дослідженні співробітники програми з екстремізму з Університету Джорджа Вашингтона прийшли до висновку, що «засоби масової інформації відіграють вирішальну роль у радикалізації і, часом, мобілізації осіб, які базуються в США і прихильно ставляться до ІДІЛ».

Дослідники визначили близько 300 таких осіб у США, які активні у соціальних медіа і поширювали дезінформацію і взаємодіяли з однодумцями.

«Деякі члени цієї онлайн діяльності переходять від статусу вояків клавіатури до справжньої війни», - попередили дослідники.

Дивіться також: Експерт, з якою хоче судитись ГПУ, має до Шокіна ті ж претенції, що Байден, Пайєтт та українці

Експерт, з якою хоче судитись ГПУ, має ті ж претенції, що Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:06 0:00

XS
SM
MD
LG