Спеціальні потреби

У США обмежено спостереження за телефонними розмовами громадян


Президент Обама підписав «Акт про свободу». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Президент Обама підписав «Акт про свободу». Відео

Президент Обама, не гаючи часу, підписав схвалений напередодні Конгресом законопроект, що з одного боку позбавляє уряд права збирати інформацію про всі телефонні дзвінки, але з іншого – даватиме спецслужбам можливість доступу до даних, якими володіють телефонні компанії.

Принаймні на певний час покладено край палким суперечкам щодо того, які повноваження повинен мати уряд для того, щоб гарантувати безпеку країни.

Новий закон під назвою «Акт про свободу США» забирає в Агентства національної безпеки право збирати дані про телефонні дзвінки американців і обмежує величезну програму збору інформації, яку розкрив Едвард Сноуден, колишній позаштатний працівник АНБ. Проти закону виступали деякі чільні конгресмени.

Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконелл заявив:

«Він, на мій погляд не сприяє захисту приватності американських громадян і точно підриває безпеку Америки, позбавляючи наших захисників ще одного інструменту саме тоді, коли це не треба робити».

Уряд і далі матиме право доступу до деяких телефонних даних: набраних номерів, дат здійснених розмов і їх тривалості, але не до змісту розмов. Деякі коментатори в американській пресі називають новий акт перемогою Сноудена, який зараз живе в Росії, попросивши там притулку. У вівторок він промовляв, використовуючи відеозв’язок, до зібрання організації Міжнародна амністія у Британії. Він стверджував, що стеження за усіма телефонними дзвінками не допомагає запобігати терористичним нападам:

«Через те, що є такі люди як я, котрі відповідали за це, і які починали кожен робочий ранок, опрацьовуючи світові потоки інформації за минулий день, тиждень, місяць, то можна було дуже швидко побачити, що коли збираєш усе, то не розумієш нічого».

Але без закону збір даних був би неможливий взагалі, і саме тому деякі республіканці погодилися на компроміс. Демократи у більшості підтримували законопроект. Один із них, сенатор-демократ Ал Франкен, дав таку оцінку рішення:

«Схвалений Палатою представників «Акт про свободу США» є виваженим компромісним законом, що став результатом тривалих обговорень. Він реформує роботу деяких наших спостережних служб, гарантуючи безпеку Америки, права американців, водночас підвищуючи підзвітність уряду».

Президент Обама одразу ж у вівторок підписав закон, назвавши його життєво важливим для безпеки країни а також для громадянських свобод американців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG