Спеціальні потреби

Індія: чотирьох ґвалтівників молодої студентки засудили до смертної кари


У п’ятницю суд в Індії виніс смертні вироки чотирьом чоловікам, яких визнали винними у груповому зґвалтуванні та смерті молодої студентки медицини у грудні минулого року. Смертна кара в Індії виконується через повішання.

Суддя Йоґеш Ханна заявив, що цю справу відведено в категорію «найрідкісніших із рідкісних» і тому вона вимагає смертного покарання.

Тепер вирок має підтвердити Верховний суд Індії. Засуджені мають право подати апеляцію.

Страти для чотирьох чоловіків вимагав прокурор, заявляючи про «надзвичайну брутальність» злочину. Про таке ж покарання просили і батьки загиблої, а також деякі політичні лідери.

Представник захисту, натомість, просив довічного ув’язнення. Всі четверо підсудних свою провину заперечували.

Нагадаємо, у грудні 2012 року 23-річну жінку побили, зґвалтували і піддали тортурам в автобусі в Делі. Групове зґвалтування викликало масові протести в Індії і заклики до захисту жінок від насильства.

У результаті важких травм, яких вона зазнала від рук ґвалтівників, жінка померла через два тижні після нападу у лікарні в Сингапурі, куди її відправили на лікування.

У серпні суд у справах неповнолітніх засудив до трьох років виправної колонії одного з учасників зґвалтування, якому на момент скоєння злочину не виповнилося 18 років – це максимально можливе покарання для неповнолітнього в Індії.

Щостий обвинувачуваний був знайдений повішеним у своїй камері в березні.
XS
SM
MD
LG