Спеціальні потреби

Завершується підготовка до інавгурації президента США


На інавгурації Обами чекають 800 000 гостей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

На інавгурації Обами чекають 800 000 гостей

20 січня, як того вимагає Конституція США, Барак Обама офіційно складе присягу на другий термін на посаді президента США. Але оскільки цього разу двадцяте число припадає на неділю, всі урочистості, пов’язані з інавгурацією, відбудуться на день пізніше – у понеділок 21 січня.

Інавгурація є кульмінаційним моментом політичного процесу, який триває приблизно півтора року і збирає в столиці чимало гостей, які прибувають висловити підтримку своєму лідеру.

У 2009 році, після першої перемоги, привітати Обаму у день інавгурації прийшли мільйон вісімсот тисяч людей. Цього року ажіотаж набагато менший, втім служба охорони очікує, що урочисту церемонію відвідають від 600 до 800 тисяч осіб.

Сама церемонія сповнена традицій, деякі з яких не змінювались з дня інавгурації першого президента США. Все це покликано показати силу та сталість американської системи державного управління.

Традиція інавгурації була започаткована ще у 1789 році, коли присягу склав перший президент США Джордж Вашингтон. Церемонія символізує міцність та сталість інституту президента.

Професор Джорджтаунського університету Марк Ром каже, що інавгурація є потужним символічним моментом для американського народу:

«Це момент, коли один демократично обраний президент залишає офіс, щоб дати місце іншому демократично обораному президенту. І перехід влади відбувається мирно та урочисто».

У роки, коли в офіс приходить новий президент, він зустрічається зі своїм попередником у Білому домі зранку в день інавгурації. Разом вони прибувають до Капітолію, де новий глава держави складає присягу. Там на них вже чекають конгресмени, судді Верховного суду, члени попередньої адміністрації та офіційні особи, які працюватимуть у новому уряді. Вся ця церемонія уособлює підтримку адміністрації президента та є відображенням безперервності її роботи.
значення, каже професор Університету Джонса Гопкінса Бен Ґінсберґ: «Ця церемонія означає, що нова людина, приймаючи владні повноваження, діє відповідно до Конституції США, наших законів та надій і сподівань творців Основного закону».
Бен Ґінсберґ, професор Університету Джонса Гопкінса

У полудень новий президент складає присягу, яку приймає голова колегії суддів Верховного суду США. Його участь у цій церемонії також має символічне значення, каже професор Університету Джонса Гопкінса Бен Ґінсберґ:

«Ця церемонія означає, що нова людина, приймаючи владні повноваження, діє відповідно до Конституції США, наших законів та надій і сподівань творців Основного закону».

Відтак, на честь нового президента США лунає гарматний салют. Після цього, новий головнокомандувач звертається до нації зі своє першою промовою.

«До нього будуть прикуті очі американців та усього світу», - каже професор Ром. «Люди хочуть почути його бачення свого президентства».

Після присяги, президент вирушає до Білого дому, перед яким на його честь проходить святковий парад. До Вашингтона у ці дня збираються гості зі всієї країни, що символізує підтримку нації свого новообраного лідера. Надвечір, президент відвідує кілька влаштованих на його честь балів.
XS
SM
MD
LG