Спеціальні потреби

У 2013-му Обама має об'єднати американців - експерти


Обама - людина року 2012
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Direct link

Обама - людина року 2012

Авторитетний журнал «Тайм» назвав Президента США Барака Обаму Людиною року. На думку редакції, переобрання Обами стало символом змін у демографічному складі країни, а сам президент є «символом і в деякому сенсі архітектором нової Америки». Обама вже вдруге удостоївся цього почесного звання: раніше його назвали «Людиною року» в 2008 році, коли він став першим у США президентом-афроамериканцем. Друге місце журнал «Тайм» присвоїв пакистанської активістці Малалі Юсафзай, яка в жовтні цього року стала жертвою нападу талібів через своїх виступи за право дівчаток на освіту. Серед претендентів на звання «Людини року» також були голова компанії Apple Тім Кук, президент Єгипту Мохаммед Мурсі і італійська вчена Фабіола Джіаннаті. Утім, почивати на лаврах Обамі довго не доведеться.

Люди дали Президенту Обамі другий шанс. Можливо, для того, щоб він виконав обіцянки, дані в 2008-му році, - а саме радикально трансформувати політичний Вашингтон, знайти порозуміння між різними групами
Кен Дуберстін Кен Дуберстін, колишній голова адміністрації Рейгана
"Я повертаюся до Білого Дому з більшою рішучістю та натхненням щодо роботи, яку треба виконати, та нашого майбутнього", - з цими словами Барак Обама звернувся до своїх прихильників у Чикаго щойно стало відомо про перемогу на виборах.

Втім часу святкувати практично не було. Президент мусив утішати націю після трагічної стрілянини в місті Ньютаун, штат Конектикут.

"Ми не можемо більше з цим миритися. Ці трагедії мусять зупинитися. Але, щоб їх зупинити, ми самі мусимо змінитися", - заявляв президент США.

Також Обама намагається знайти компроміс з республіканцями щодо зменшення боргу. В надзвичайно короткі терміни вони мусять домовитися про шляхи збільшення бюджетних надходжень та зменшення витрат на суму в півтора трильйона доларів.

Переорбрання дає Обамі великі важелі в цих переговорах та інших ініціативах.Про це каже Кен Дуберстін Кен Дуберстін, колишній голова адміністрації Рейгана

"Люди дали Президенту Обамі другий шанс. Можливо, для того, щоб він виконав обіцянки, дані в 2008-му році, - а саме радикально трансформувати політичний Вашингтон, знайти порозуміння між різними групами", - каже політик.

Вибори дають можливість почати зі свіжого старту і республіканцям.Про це говорить Томас Манн, експерт експерт Інституту Брукінґса.

"Республіканці не можуть залишатися в глухій опозицій до Президента протягом всього його другого терміну. Якщо їх бачать як перепону до будь-яких починань, то вони тим самим підписують собі смертний вирок", - говорить експерт.

Складні рішення щодо збільшення податків та скорочення бюджетних витрат вимагають поступок і з боку демократів.

"Велика частина лідерства полягає у вмінні сказати «ні» своїм найближчим союзникам та «так» своїм найбільшим опонентам. Ти мусиш єднати людей", - пояснює Дуберстін.

Офіційно другий термін Президента Обами розпочнеться 20 січня. А наступного дня відбудеться урочиста президентська інавгурація.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG