Спеціальні потреби

Криза в Європі гальмує розвиток глобальної економіки


Криза в Європі гальмує розвиток глобальної економіки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
Direct link

На зустрічах МВФ та Світового банку у Токіо понад десять тисяч делегатів обговорюють економічні виклики сьогодення.

У Токіо триває щорічна зустріч Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Більш ніж десять тисяч представників центральних банків, міністрів фінансів, представників приватного сектору, науковців і журналістів зібралися, щоб обговорити проблеми світової економіки. Традиційно до цієї зустрічі Міжнародний валютний фонд опублікував чергову доповідь «Перспективи розвитку світової економіки». Загалом МВФ змалював дещо гіршу картину розвитку світової економіки, ніж півроку тому. Перспективи економічного зростання погіршилися, а ризик кризи зріс. Найскладнішою залишається ситуація в розвинених країнах.

Населення ряду європейських країн висловлює гостре незадоволення політикою своїх урядів, направлену на скорочення пенсій, заробітних плат та збільшення податкових ставок з метою збалансування національних бюджетів. Саме цей народний спротив є однією з головних перешкод для урядів, які намагаються розв’язати економічні проблеми своїх країн. Водночас, чимало економістів стверджують, що економічні негаразди Європи становлять серйозну загрозу глобальній економіці. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард вважає, що бюджетні скорочення повинні впроваджуватись поступово і мають бути збалансовані витратами, направленими на пожвавлення економічного зростання та створення робочих місць:

Звичайно, ми повинні запроваджувати режим економії, але не можна забувати і про економічне зростання. Ми певні, що ці два підходи не є взаємовиключними
Директор-розпорядник МВФ Крісиін Лаґард
Дослідження Світового Банку вказують, що для забезпечення роботою нових випускників, до 2020 року має бути створено шістсот мільйонів додаткових робочих місць. За словами аналітиків, саме приватний сектор створює найбільшу кількість робочих місць. Однак президент Світового Банку Джим Йонг Кім каже, що уряди повинні допомогти бізнесу шляхом створення сприятливої інфраструктури та запровадження зваженої регулятивної системи:

«Уряди можуть зробити багато в сенсі створення умов, за яких малий та середній бізнес створюватиме нові робочі місця».

Протягом останніх кількох років фінансові керівники країн світу провели чимало зустрічей у спробі подолати економічні проблеми. Деякі економісти складають вину за економічну кризу, яка зробила безробітними мільйони людей, на безвідповідальну поведінку приватних фінансових компаній. Сьогодні експерти відзначають, що регулятивна політика покращилась. Одне з позитивних зрушень – вимога до банків утримувати більші готівкові резерви. Експерт Американського Інституту Підприємництва Деньєл Генсон, однак, каже, що заборгованості урядів європейських країн значно сповільняє процес одужання.

«Європа робить великих поступ на шляху посилення своєї системи, але вони це роблять в умовах найгіршої за всю історію кредитної кризи», - говорить експерт.

Один з експертів каже, що допомога Європі подолати фінансові труднощі може стати новим випробуванням для МВФ, який досі мав лише великий досвід роботи з бідними країнами світу. Професор Тафтського Університету Баксар Чакраворті каже, від зустрічей Світового Банку та МВФ у Токіо приголомшуючих результатів очікувати не варто.

«Це як штовхнути на кілька сантиметрів м’яч, який знаходиться на полі довжиною у десятки кілометрів», - зауважує він.

Разом з тим, у час, коли світ постав перед проблемами сповільнення темпів економічного зростання, національних боргів у Європі, політичної стагнації у США, навіть невеликий прогрес – краще, ніж статус кво, додають експерти.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG