Спеціальні потреби

МВФ прогнозує Росії рецесію, Україні - помірне зростання


ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео

Міжнародний валютний фонд переглянув свій прогноз щодо зростання ВВП в Україні з 2% до 1.5%. Про це йдеться в опублікованому сьогодні щоквартальному звіті МВФ про прогнози світового зростання.

Однак, в цілому МВФ очікує повернення до позитивного зростання в Україні після значного падіння ВВП – на 9.9% в 2015 році. Цьому буде сприяти, йдеться в документі, зростання довіри з боку споживачів та інвесторів, поступове зростання реальних доходів, як і поступове поліпшення кредитних умов. Очікується, що ціни на основні продукти споживання в Україні будуть рости і далі, але не майже вдвічі, як торік, а на 15%. МВФ очікує в Україні також незначного зниження безробіття.

У Росії в той же час збережеться падіння ВВП – на 1.8% під впливом довготривалого ефекту дій санкцій, низьких цін на нафту і структурних проблем російської економіки.

У той же час МВФ прогнозує зростання цін на нафту до усередненої ціни в 35 доларів за барель в 2016 році і до 41 долара за барель в 2017-му. Міжнародний валютний фонд прогнозує, що напруга у відносинах Росії і України збережеться і в 2016 році.

Конфлікт в Україні, Лівії і Ємені – йдеться в звіті – один з факторів, який змусив переглянути світовий прогноз МВФ у бік зниження.

Говорить директор депаратменту досліджень МВФ Моріс Обстфельд:

«Зростання було дуже повільним занадто довго. Новий прогноз світової економіки передбачає невелике прискорення зростання в 2016-му в порівнянні з 2015 роком, – до 3.2%. Далі почнеться зростання в 3.5% в 2017-му. Однак, ці прогнози з часом стають все менш оптимістичними».

МВФ переглянув свій прогноз на 0.2%, в порівнянні з попереднім звітом. Серед причин – падіння інвестицій і торгівлі, уповільнення економічного зростання в Китаї, падіння цін на сировину, особливо на нафту, а також – політична нестабільність і геополітичне напруження в світі.

Дивіться також: Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International

Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG