Спеціальні потреби

Представники МВФ та уряду США їдуть в Україну оцінювати реформи


Жером Ваше, голова представництва МВФ в Україні

Місія МВФ прибуде в Київ у четвер 12 листопада для перевірки прогресу із виконання кредитної програми МВФ. Про це повідомив голова представництва фонду в Україні Жером Ваше.

Він нагадує, що за цією програмою Україна в цьому році вже отримала 10 мільярдів доларів кредиту для зміцнення економіки. Утім наступний транш розміром 1,7 мільярда доларів був затриманий через неспроможність українського уряду та парламенту знайти порозуміння щодо податкової реформи.

«Місія продовжить з українською владою дискусії щодо виконання вимог у контексті другого перегляду програми економічних реформ, які реалізовуються за підтримки МВФ», - йдеться у повідомленні Жерома Ваше.

Основна вимога програми МВФ до Києва є зниження дефіциту бюджету на наступний рік до 3,7% ВВП, порівняно з нинішнім рівнем 4,1%.

Минулого тижня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна ризикує втратити підтримку своїх західних партнерів, якщо суперечки на тему урізання податків продовжаться і гальмуватимуть обіцяні реформи.

Крім кредиту МВФ, Україна також сподівається отримати додаткові 2,7 мільярда доларів до кінця цього року від інших кредиторів, включно з 1 мільярдом доларів гарантій від уряду США.

Міністр фінансів США Джек Лью планує відвідати Україну у п’ятницю 13 листопада, щоб оцінити прогрес України на шляху реформ.

Дивіться також: МВФ - про «План Маршалла» для України

Девід Ліптон: наш "план Маршалла" для України - це 40 мільярдів доларів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG