Спеціальні потреби

МВФ понизив прогноз зростання світової економіки


Міжнародний валютний фонд понизив прогноз світового економічного зростання на 2013 рік з 4.1 до 3.9 відсотки.

Від часу початку кризи 2008-го року пройшло вже чотири роки. А світова економіка все ще не може повернутися на шлях стабільного зростання. У розвинутих країнах надзвичайно високим залишається безробіття. В результаті знижається рівень споживання, що пригнічує економічний розвиток в країнах на шляху розвитку.

У понеділок МВФ оголосив про зниження прогнозу економічного зростання в світі на 2013 рік з 4.1 до 3.9%.

Прогноз песимістичний. Але треба дивитися на це у контексті - відновлення все ще триває. Наш квітневий прогноз зазнав невеликих змін і усі вони в бік зниження. Це ще не кінець світу, але це очевидно не є потужним відновленням.
економічний радник МВФ Олів`єр Бланчард.

«Прогноз песимістичний. Але треба дивитися на це у контексті - відновлення все ще триває. Наш квітневий прогноз зазнав невеликих змін і усі вони в бік зниження. Це ще не кінець світу, але це очевидно не є потужним відновленням», – заявив економічний радник МВФ Олів`єр Бланчард.

Повільно відновлення триває і у США. Про це, виступаючи перед членами Сенатського Банківського комітету, заявив голова Центробанку Бен Бернанке. За його словами, після невеликого зростання на початку року, найм нових працівників у США сповільнився, як і економічна активність загалом:

«Частково, сповільнення зростання виробництва та інвестицій віддзеркалює економічні проблеми в Європі. Зниження попиту на американський експорт в Європі та в інших торгових партнерів США сповільнює зростання нашої економіки».

Економісти кажуть, що загроза світової рецесії зростає. Це частково через посилення невпевненості в країнах на шляху розвитку, таких як Китай, Бразилія та Індія.

«У минулому десятиріччі, особливо до 2008-го року, вони мали великі торгові профіцити за рахунок торгівлі з розвинутими країнами. Зараз цього немає, тому що через економічні негаразди зменшився рівень споживання в США та Європі», – пояснює економіст Шрінівас Зіруваданті.

Утім, головний ринковий аналітик рейтингового агентства «Стандард енд Пурс» Сем Стовал вказує на те, що відновлення, хоча і повільно, триватиме. Звичайно, у разі, якщо не відбудеться таких катастрофічних подій як колапс Єврозони чи фіскальна криза в США.

«Ймовірно, економіка Китаю продовжуватиме зростати на 7-8 %. І США, напевно, зростатимуть десь на 2 %. Це, звичайно, дуже повільно, але це відновлення», - каже Сем Стовал.
XS
SM
MD
LG