Спеціальні потреби

Діти нелегалів у США вимагають рівноправ’я


Випускники шкіл з родин нелегальних іммігрантів після закінчення школи переймаються дещо іншими проблемами, ніж вибір випускного вбрання. Адже більшість з них можуть опинитися у ситуації, де вони просто не здатні обирати свого майбутнього – в якому ВУЗі навчатися, де працювати, та зрештою в якій країні проживати.

Мільйони батьків цих підлітків приїхали свого часу до США у пошуках роботи та кращого життя. Їх діти виросли, асимілювались і на сьогодні відчувають себе інтегрованими членами американського суспільства. Втім, коли йдеться про отримання урядової фінансової допомоги для продовження навчання, цим дітям відмовляють, брутально нагадуючи про їх статус незаконних іммігрантів. Група студентів у штаті Нью-Йорк намагається добитися якихось зрушень для вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні. Вони вимагають лише одного – отримати такі ж можливості, які мають їх народжені в Америці однолітки, з якими вони ще вчора сиділи за однією партою.

Студенти коледжу імені Лімана у Нью-Йорку опинилися в приймальній законодавця з однією метою – прискорити голосування за імміграційний законопроект. А точніше статті, що дозволить молодим людям, які знаходяться у США нелегально, отримати кредити на навчання. Учасники походу не розраховували на негайний успіх, утім не очікували, що зустріч виявиться безрезультатною.

Законопроект щодо легалізації студентів, які живуть у США без документів, ініціював сенатор національної асамблеї штату Нью-Йорк Білл Перкінс. Він сподівається знайти підтримку як на штатному, так і на федеральному рівнях:

«Мені здається, що це підтримає рух, змусить вогонь горіти, і аналогічні закони будуть прийняті по всій країні. Треба дати зрозуміти урядові, законодавцям і президентові, що настав час реформувати імміграційну систему на федеральному рівні».

Перед тим, як опинитися у приймальній спікера, студенти зустрічалися зі законодавцями. У розмові вони наголошували на перевагах легалізації випускників коледжів. Одним з їх аргументів було те, що люди з освітою більше заробляють, а значить і платять більше податків.

Затвердження цього документа зробить Нью-Йорк четвертим штатом після Техасу, Каліфорнії і Нью-Мексико, в яких студенти-нелегали отримують фінансову допомогу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG