Спеціальні потреби

ООН відзначила погіршення стану прав людини в Східній Україні


В ООН розповіли про вбивства, викрадення та тортури на Сході
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

В ООН розповіли про вбивства, викрадення та тортури на Сході

«Населенню України має бути надана можливість голосувати за своє майбутнє в умовах миру і безпеки - комісар з прав людини.

Спостерігачі ООН в Україні відзначили «тривожне погіршення ситуації з дотриманням прав людини на сході країни і виникнення серйозних проблем у Криму, особливо стосовно кримських татар».

Про це заявила в п'ятницю верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей.

«Ті, хто має вплив на збройні групи, відповідальні за значну частку насильницьких дій на Сході України, повинні зробити все можливе, щоб стримати цих людей, які, схоже, прагнуть розірвати країну на частини», - йдеться в заяві Піллей, що супроводжує 36-сторінкову доповідь місії ООН.

Доповідь місії, до складу якої входять 34 експерти, охоплює період з 2 квітня по 6 травня.

У звіті відмічаються “численні акти насильства щодо мирних учасників мітингів, переважно тих, які проводяться на підтримку єдності України та проти беззаконня у містах і селах Східної України. У більшості випадків, місцеві правоохоронні органи не робили нічого для попередження насильства, а в деяких випадках вони відкрито співпрацювали з нападниками”.

На Сході України спостерігається тривожне зростання кількості викрадень і незаконного затримання журналістів, активістів, місцевих політиків, представників міжнародних організацій та військовослужбовців, - говориться у звіті.

У звіті також відмічаються випадки, коли Державна Служба безпеки та армійські підрозділи, що діють на Сході, були звинувачені у вбивстві людей і у відповідальності за примусові зникнення. “Операції по встановленню безпеки та правопорядку повинні здійснюватися відповідно до міжнародних стандартів і гарантувати повсякчасний захист”, - говориться у звіті - та стверджується, що “правоохоронні органи повинні забезпечити реєстрацію всіх затриманих і ознайомлення їх із правовими підставами затримання”.

Автори звіту звертають особливу увагу на погіршення клімату для засобів масової інформації у Східній Україні. “Журналісти, блогери та інші працівники засобів масової інформації, що постійно працюють у регіоні або відвідують його, стикаються зі зростаючими загрозами та актами залякування, такими як викрадення та незаконне затримання озброєними групами”, - йдеться у доповіді.

У звіті підкреслюється низка інших проблем, які виникають у Криму, особливо у зв'язку з кримськими татарами та меншинами. Кримські татари стикаються з багатьма проблемами: це включає свободу пересування їхніх лідерів (деяким із них було відмовлено у праві на в'їзд при спробі повернутися до Криму з інших регіонів України); випадки фізичного насильства; обмеження на діяльність кримськотатарських засобів масової інформації; побоювання щодо релігійного переслідування мусульман; погроза з боку кримського прокурора стосовно того, що робота парламенту кримськотатарського народу може бути оголошена незаконною та припинена. Вже понад 7 200 мешканців Криму - переважно кримських татар - стали внутрішньо переміщеними особами в інших областях України.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей закликала всіх політичних лідерів України уникати будь-яких дій, які ще більше розпалювали б ситуацію, зазначивши, що під час виборів, намічених на 25 травня, населенню країни має бути надана можливість голосувати за своє майбутнє в мирній і безпечній обстановці.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG