Спеціальні потреби

Проект резолюції щодо підтримки українців розглядатиме Конгрес США


У понеділок 16 грудня група конгресменів від обох партій США внесла до Палати представників Конгресу проект резолюції на підтримку «демократичних і європейських прагнень народу України і його права обирати власне майбутнє без залякувань і страху».

Проект пропонує закликати США і ЄС продовжувати працювати разом на підтримку мирного вирішення кризи і підтримати прагнення мільйонів громадян України до тісніших відносин з Європою шляхом підписання Угоди про асоціацію з ЄС, як також до демократичного майбутнього.

Документ також пропонує закликати владу України, опозиційні партії та протестувальників до стриманості та уникання конфронтацій і закликати уряд України виконати свої міжнародні зобов’язання та поважати демократичні права своїх громадян, як також свободу мирних зібрань, слова і преси.

Проект резолюції пропонує закликати владу України притягти до відповідальності винних у насильстві щодо мирних демонстрантів і звільнити тих, які були затримані за те, що вони користувалися своїми демократичними правами.

Документ пропонує закликати всі сторонни до конструктивного і тривалого діалогу з метою пошуку мирного розв’язання поточної політичної та економічної кризи в Україні.

У разі ж подальшого насильства з боку влади Палата представників може розглянути цільові санкції проти тих, хто віддає й виконує накази про використання сили, мовиться у проекті резолюції, автором якого є конгресмен Еліот Енґел, чільний представник Демократичної партії в комітеті з закордонних справ Палати представників. Серед конгресменів-співспонсорів проекту резолюції - Ед Ройс, Сенді Левін, Марсі Каптур та Вільям Кітінґ.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG